fbpx
Close

Asics – tõsise mängija partner

Kertu Laak, Kristo Kollo ja Asicsi uus jalats Metarise. | Fotod: Eesti on võrkpallimaa, Asics

Juba aastast 1949 on Jaapani spordimärk Asics olnud üks spordijalatsite pioneere, mille visiooniks on olnud luua kvaliteetne elustiil läbi intelligentsete sporditehnoloogiate. Igal tootel on eesmärk ja ennekõike just saavutusvõime suurendamine läbi nauditava mugavuse. Tihti on neid kahte asja kokku viia raske, aga Asicsil õnnestub see ikka ja jälle. Võrkpallimaailmas on Asics alati olnud staar. Asicsit kandis juba meie olümpiavõitja Viljar Loor.

Võrkpall nõuab kehalt palju ja see tähendab, et tark on valida jalatsid, mis toetavad kiireid suunamuutusi, regulaarseid hüppeid ja rasket maandumist ning pakuvad head haardumist ka niiskel platsil. Asicsi võrkpallijalatsid on loodud käsikäes ekspertide ja mängijatega, et pakkuda täielikku mugavust ja tuge. Jaapani miljonilinnas Kobes asuv ASICS Institute of Sport science on enamike Asicsi spordjalatsite patenteeritud tehnoloogiate võti ning paljud teed rajavad arendused pärinevad just sealt. Erandiks ei ole ka kõige uuemad Asicsi tipp-võrgujalatsid METARISE™. Nimetatud mudel on välja töötatud koostöös ASICS teadusinstituudiga ja parandab tõestatult hüppesooritust ligemale kolme protsendi võrra. ASICS on Tokyo olümpiamängude ametlik spordipartner.

Jalatsi MONO-SOCK™ konstruktsioon pakub suurepärast pealse stabiilsust ning samal ajal tunnetatavat mugavust. DYNAWRAP™ tehnoloogia õhukesed paneelid, mis algavad paelutuspesast ning liiguvad üle jalakaare välistalla kohale, annavad lisatugevust külgliikumistel ning võimaldavad kiireid pidurdusi ja äratõukeid efektiivsemalt sooritada. Ümar kand ja kaarjas tallakonstruktsioon lisavad jala ees- ja tagaosasse stabiilsust veelgi, muutes liikumised üle kanna sujuvaks ning tagavad pärast järsku pidurdamist väga hea kiirenduse hüppesse. FLYTEFOAM™ vahetalla põrgatav tehnoloogia annab hea platsitunnetuse ning TRUSSTIC™ SYSTEM genereerib jalatsi talda pinge, mis jäljendab jala biomehaanilist ehitust, et tagada hüppel võimalikult efektiivne energia vabanemine ja sellega koos kõrgem hüpe.

Mitmed tuntud Eesti võrkpallurid on juba kasutamas Asics uusi võrkpallijalatseid – näiteks aastaid välismaal mänginud Andrus Raadik, Kristo Kollo, Eliise Hollas ja Kertu Laak. “Mina mängin juba päris pikalt Asicsi võrkpallitossudega,” ütleb Eesti rahvusnaiskonna liider Kertu Laak. “Viimastel hooaegadel on olnud mudelivalikuks kas Gel-Beyond või Sky Elite, mõlemal puhul poolkõrge variant. Minu jaoks on need võrkpallile spetsialiseerunud jalanõudest kõige mugavamad ja vastupidavamad. Asicsi tossud on piisavalt painduvad, aga samas ei ole liiga pehmed ja kestavad seega päris kaua ka meie intensiivse treeninggraafiku juures.”

Uus Metarise mudel on täna jalas näiteks Raadikul, Kollol, Oliver Oraval, Markus Uuskaril ja Hergo Hansmanil. “Asicsi Metarise tosse kasutan sellepärast, et nad on piisavalt laia võlviga ja väga sobilikud mu jalale,” kiidab Kollo. “Kuna mul on väga “kapriissed” jalad, mis igat tossu omaks ei võta, siis Metarisega seda probleemi ei olnud ja need sobivad ideaalselt – liikumine on vaba. Üleüldiselt on Asics tulnud turule väga sümpaatse võrkpalli jalanõuga. Isiklikult suhtusin eelarvamusega, kuna polnud Asicsiga kaua mänginud, ent see sai kummutatud ja soovitan kõigil Metarise mudelit proovida. Kõrget lendu!”

“Mis siin ikka pikalt jaurata: stiilsed ja mugavad tossud on!” lisab Raadik endale omase konkreetsusega. “Selliseid jalatseid pole kerge leida, mille paned jalga ja mis kohe sobivad hästi.”

Kui sina ei ole veel jõudnud, siis tee oma valik siin Eesti suurima võrkpallijalatsi valikuga saidil www.4sport.ee. Osale ka Facebookis Võrkpall24 ja Asicsi koostöös valminud auhinnamängus ja võid võita endale oma lemmikpaari!

scroll to top