fbpx
Close

Asko Esna lahkub Saaremaa võrkpallist

Asko Esna. | Foto: Saaremaa Võrkpalli Liit

2013. aastal sportlaskarjääri lõpetanud ja Saaremaa Spordikooli võrkpallitreenerina tööle asunud Asko Esna lahkub õppeaasta lõppedes ametist. Põhjusena toob endine Eesti koondise libero välja pere, kellest ta on viimased pool aastat lahus elanud.

Lisaks noortetreeneri ametile on Asko Esna olnud ka Saaremaa Võrkpalli Liidu üks aktiivsetest eestvedajatest ning Eesti esiliigas palliva Saaremaa meeskonna mängiv treener. Samuti on 32-aastane Esna olnud viimastel aastatel Saaremaa võrkpallimeeskonna treener ja mängija rahvusvahelistel Saarte mängudel.

“Asko on olnud meil treenerina tööl pea kuus aastat ning tema lahkumise otsust oli väga kurb kuulda. Teades teda treeneri ja inimesena, saab Saaremaa võrkpallielu siit suure tagasilöögi. Asko puhul on tegu edasipüüdliku ja oma valdkonda hästi tundva treeneriga, kes on olnud oma tegemistes professionaalne ja pannud suure hulga poisse heal tasemel võrkpalli mängima,” ütles Saaremaa Spordikooli direktor Mati Mäetalu. “Lisaks treeningutele käib Asko pea kõikide vanusegruppidega osalemas erinevatel võistlustel ning on üsna imekspandav, et selle kõige kõrvalt jagub tal aega tegelemiseks ka täiskasvanute võrkpalli arendamisega. Samas on meil kõigil lisaks tööle ka isiklik elu ja selles osas tuleb inimeste otsuseid austada.”

Treener Asko Esna kommentaar: “Olen siinse aja jooksul väga palju õppinud. Olen selle kogemuse üle tänulik ja õnnelik. Mõistagi on südames kurbus, sest oma kasvandikud jäävad ju saarele. Ent pean ka perele mõtlema. Mu abikaasa on juba pool aastat mandril tööl ja selline visiitabielu ei ole just kõige parem lahendus. Aastate jooksul on töökohustused mind väga palju kodusest elust ära lõiganud ja tunnen, et pean midagi muutma. Kuni juunini olen Saaremaal endiselt olemas ning siinset noorte ja täiskasvanute võrkpallielu vedamas. Tänan kõiki lapsevanemaid, kelle lapsed on minu treeningutel käinud. Samuti suured tänusõnad Saaremaa Spordikoolile ja siinsetele toetajatele, kelleta ma poleks Saaremaale sattunud. Saaremaa noorte võrkpall on heas seisus ja konkurentsivõimeline.“

Esna naaseb suvel elama pealinna, kuid pole tänaseks veel otsustanud, millisel töökohal jätkab. Võrkpallirahvas loodab mõistagi, et Esna-sugune pühendunud võrkpalliinimene jääb oma meelisala juurde. Saarlased asuvad aga otsima uut treenerit, kes oleks valmis juba suve alguses töö üle võtma.

scroll to top