Audentes lasi Riia lähikonkurendi mängu tagasi, kuid TBD otsa ei komistanud

Audentese SG/Noortekoondise mängija Ragne Rahuoja tegi kahe mängu vahel hea restardi ja kerkis naiskonna parimaks. | Foto: Gertrud Alatare

Audentese SG/Noortekoondis pidas selle nädala keskel kaks kodumängu järjepanu. Teisipäeval võõrustati kaugelt külla sõitnud lähirivaali Riia Stradinši Ülikool/MVS, kolmapäeval mindi vastamisi Tartu TBD-Biodiscoveryga. Kahe päeva saldoks kujunes üks kaotus ja üks võit.

Kuigi esimesed kaks geimi suutis Audentes Riia esinduse vastu võita, ei suutnud Eesti noortekoondis kolmandat geimi mänguvõiduks vormistada. Sealt sai Läti võistkond ree peale tagasi ja võitis kogu mängu 3:2 (21:25, 24:26, 25:15, 25:12, 15:11). Riia lõi Audentesele lausa 13 ässa, eestlased vastasid 5 pallingupunktiga.

Nora Lember tõi Audentesele 21 punkti (+8), pluss-miinus näitaja poolest oli parim 18 punkti skoorinud Eva Liisa Kuivonen (+9). Võitjate poolel tõusis üleplatsimängijaks harjumuspäraselt Anija Jurdža, kes lõi 6 ässa ja kogus 28 punkti (+20).

Audentesel polnud aga aega pikalt nukrutseda, sest juba järgmisel õhtul võeti spordigümnaasiumi väikeses pallisaalis vastu Tartu TBD-Biodiscovery. Kuigi teise geimi võitis Audentes ülikindlalt 25:9, olid nii esimene kui kolmas geim väga tasavägised. Võõrustajad aga noortele tartlastele geimivõitu ei kinkinud ja said tabelisse kirja 3:0 (25:21, 25:9, 30:28) võidu. Sedapuhku lõi just Audentes 13 ässa Tartu 5 vastu, kuid ka ülejäänud vastuvõtukatsetel olid tartlannad hädas – vastuvõtuprotsendid olid positiivse soorituse puhul 20 ja ideaalse korral vaid 7.

Võitjate esindaja Ragne Rahuoja oli eelmisel päeval tehtud 9 vastuvõtuveast taastunud ja oli kolmapäeval naiskonna parim punktitooja, skoorides 19 silma (+12). TBD parim oli taas 15 punkti toonud Lisette Pihor (+9).

Balti liigas on 27 punkti kogunud Audentes finaalturniiri koha kindlustanud, sest praegu seitsmendal kohal olev klubi võib ka Riia Stradinši Ülikooli eduka lõpuspurdi korral kukkuda maksimaalselt kaheksandaks. Kolm mängu enne põhiturniiri lõppu on noortekoondisel teoorias võimalik püüda ka kuuendat asetust.

Balti liigas on lahtine lõppseis veel ka tabeli tipus olevatel Eesti naiskondadel, sest teisel kohal asuv Tallinna Ülikool/Kikas on kogunud 43 ja kolmandal positsioonil olev Tartu Ülikool/Bigbank 42 punkti. Võru VK/Barrus võib samuti teoreetiliselt veel finaalturniirikohta püüda, selleks tuleb lõunaeestlastel võtta saadaolevast 9 punktist vähemalt 5. Tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse on tabelis 3 punktiga viimane ja jääb sel hooajal kindlalt esikaheksast välja.

Balti liiga tabeliseis:

Samuti on play-offi koht Audentese jaoks kindel Eesti meistriliigas, kus hoitakse tabelis 18 punktiga neljandat kohta. Täisedu ja asjaolude kokkulangevuse korral on Audentesel pisike võimalus tõusta ka teiseks, mis tähendaks otse poolfinaali pääsemist. Võru VK/Barrus ei saa samuti enam veerandfinaalipositsioonilt välja langeda, kuid otsetee poolfinaali on juba võimatu.

TBD-Biodiscovery on hetkel meistriliigas kuues ja on kirja saanud 8 punkti. Kaks play-offi kohta on alles jagamisel – nende piletite üle võitlevad Rae SK/Viaston, Tartu TBD-Biodiscovery, TalTech/Tradehouse ja Viljandi Metall. Kindel otse poolfinaali pääseja on Tallinna Ülikool/Kikas, kuid ka Tartu Ülikool/Bigbank on suure tõenäosusega veerandfinaalist prii.