Audentes näitas TalTechile hambaid, ent Moor ja Co võtsid ikkagi oma

Kristel Moor ja TalTech/Tradehouse’i naiskond. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Naiste Balti liigas jagasid täna punkte ainsana kaotuseta püsiv TalTech/Tradehouse ja turniiritabeli seitsmes naiskond Audentese SG/Noortekoondis. Suurüllatust ei sündinud, olgugi et Audentes oli nii teises kui ka kolmandas vaatuses lähedal geimivõidule.

Kodusaalis mänginud TalTechi 3:0 (16, 23, 25) võitu andis suurima panuse oktoobrikuu parim mängija Kristel Moor, kes kogus üleplatsimängijana 23 punkti ja jäi seejuures koguni 19-ga plussi (rünnak 54%). Melissa Varlõgina aitas võitjaid 12 punktiga. Külaliste suurimaks skooritegijaks tõusnud Eva Liisa Kuivoneni seitsmeteistkümnest punktist koguni viis tulid pallinguga, Maren Mõrd lisas 11 punkti.

TalTechi esindus saab rahule jääda nii 46-protsendilise rünnakuefektiivsuse kui ka 13 blokipunktiga, külaliste samad näitajad olid 32% ja neli blokipunkti. Pallingu vastuvõtul olid võistkonnad üsna võrdsed – TalTech 35% ja Audentese SG/Noortekoondis 39%. Pallinguässasid märgiti võitjatele 7 ja kaotajatele 13.

Kuuenda järjestikuse võidu noppinud TalTech/Tradehouse kindlustas esikohta, olles kogunud maksimaalsed 18 punkti. Seejuures on turniiritabeli liider kuues mängus loovutanud vaid ühe geimi. Viienda järjestikuse kaotuse saanud Audentese SG/Noortekoondis hoiab viie punktiga seitsmendat kohta.

Laupäeval võõrustab turniiritabeli kolmas naiskond Tartu Ülikool/Bigbank tiitlikaitsja Alytaus Prekyba Paramat ja pühapäeval TK Kaunast. Prekyba Parama on tabelis kaheksandal ja Kaunas kuuendal kohal.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN