fbpx
Close

Avang õnnestus! Eesti, Soome ja Läti ühisliiga võib sündida juba sel sügisel

Meeste karikafinaal Saku suurhallis. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti, Soome ja Läti alaliidud astusid täna esimese sammu kolme riigi ülese meeste meistriliiga loomisel. Pole välistatud, et uue näoga “Balti liiga,” nagu sarja hetkel nimetatakse, alustab juba selle aasta sügisel.

Kardinaalne muudatus, millest on räägitud juba aastaid, tuli kõne alla sel nädalavahetusel Tamperes toimuvate Soome karikavõistluste finaalmängude raames. Lisaks Soome alaliidu tegelastele olid ümarlaua taga Eesti võrkpalliliidu president Hanno Pevkur ja peasekretär Helen Veermäe.

Esialgse plaani kohaselt osaleksid liigas kõik kümme praegusest Soome kõrgliigaklubi. See, kui palju Eesti ja Läti meeskondi sarjas kaasa lööks, pole hetkel veel selge.

“Mul on väga hea meel, et idee Balti liigast sai Soome kõrgliigaklubide poolt sooja vastuvõtu osaliseks. Nüüd on hea hakata koos välja selgitama, mil moel mõtet edasi viia ja meie regioonis ala arendada,” sõnas Pevkur pärast koosviibimist.

Eesti, Soome ja Läti liiga hooaeg sarnaneks ülesehituselt paljuski praegusele Credit24 Meistriliigale, mis tähendab, et pärast n-ö Balti liiga hooaja lõppu selgitatakse eraldi ka iga riigi meistrid. Praegu on kogu idee veel algusjärgus, nagu selgitasid asjaosalised, Balti liiga täpsemad plaanid lubati paika panna kevadeks.

“Rahvusvahelisuse aspekt, uued vastased ja uued mängijad võiksid tuua Soome võrkpalli tõeliselt palju uusi ja huvitavaid elemente,” lisas Soome võrkpalliliidu juht Seppo Siika-Aho.

scroll to top