fbpx
Close

Avo Keel Ennemuisti tagasitulekust: ta on tubli mees

Siim Ennemuist (nr. 8). | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Balti liigas sai täna ühe võidu kõrvale esimese kaotuse Pärnu Võrkpalliklubi, kui kodus jäädi 2:3 alla Läti meistrile Jekabpils Lušile. 

Pärnakate poolel nägime üllatuslikult väljakule jooksmas suvel mängijakarjääri lõpetamisest teatanud 29 aastast temporündajat Siim Ennemuisti, kes tegi korraliku esituse ja tõi 10 punkti (+5).

Pärnu klubi peatreener Avo Keel ütes Võrkpall24 kõnele vastates, et hetkel pole mängijate seis meeskonnas kiita ja Ennemuisti liitumine oli väga vajalik.

“Siim tuli meile appi. Ta tajus, et meil pole keskblokeerijate osas seis hea. Klubil on veel komplekteerimine käimas ja Siim nõustus meid vähemalt alguses aitama. Läheme samm-sammult. Ta on tubli mees.”

Kuna Pärnu värskeim täiendus Eder Levi Kock taastub põlveoperatsioonist ja Mhait-Martin Pool vigastas sõrme, otsustas klubi paar päeva enne hooaja algust vanameistri poole pöörduda.

“Initsiatiiv tuli mõistagi klubi poolt. Tegelikult rääkisime juba suve lõpus temaga. Uurisin, kas ta sooviks proovida. Ta ütles, et põlv ei pea kindlasti tervet hooaega vastu ja tol hetkel jätsime otsad lahtiseks. Proovisime nii siit kui sealt ja teatud mehed said riskiga meeskonda võetud, kes tegelilkult pole veel mängukõlblikud. Vahetult enne hooaja algust pöördusime Siimu poole ja palusime teda appi.”

“Me ei ole kindlat kuupäeva paika pannud lepingu suhtes. Läheme edasi mäng-mängult ja vaatame jooksvalt, kui palju me teda kasutame,” lausus 57-aastane võrukas

Keele sõnul on Ennemuisti mänguvorm igati korralik.

“Siim kulus meile täna täiega ära ja tegi täiesti tipp-topp mängu. Ta ise ütles, et on suvel jõusaalis enda keha eest hoolitsenud ja rääkis ausalt ära, et pole palli kordagi puutunud. Tundub, et kes seda mängu oskab, see veab ilma pallitrennita ka välja,” naljatles Keel.

Kuid mis juhtus pärnakatega viiendas geimis, kui 8:7 eduseisul ei saadud enam ainsatki (!) punkti?

“Juhtuma hakkas kohe alguses, kui nad said 7-st punktist 3 ässadega. Vaatamata sellele suutsime ise 8:7 juhtima minna. Pärast poolte vahetust löödi meile veel 3 ässa ja ise eksisime korduvalt rünnakul. Meie mäng ei toiminud selles geimis üldse.”

“Võrreldes kontrollkohtumistega teeme väikeseid edusamme vormi osas. Mõne mehe vanus ja mängukogemus on veel selline, et nad on esimest korda selliste meeste seltsis ja peavad kandma suurt vastutust. Asju ikka juhtub ja see on normaalne,” ütles Keel lõpetuseks.

Pärnu peab järgmise mängu 13. oktoobril, kui kell 17 võõrustatakse Saaremaad.

scroll to top