fbpx
Close

Avo Keel: Lätit ja Eestit kõrvutades kannatavad võrdluse välja vaid meie libero ja sidemängija

Avo Keel | Foto: CEV

Pühapäeval kell 19.00 pannakse Riias Riga Arenal pall mängu Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Läti ja Eesti rahvuskoondiste vahel. Läti meeskonna peatreeneriks on teatavasti meie rahvusmeeskonna kauaaegne juhendaja Avo Keel, mis lisab mängule veelgi põnevust.

Läti pidas oma esimese mängu kolmapäeval Iisraeli vastu ning pidi vastu võtma 0:3 (23:25, 27:29, 13:25) kaotuse. Eesti alustab valiktsüklit Läti vastu, vahendab volley.ee.

Avo Keel tõdes, et pärast 0:3 kaotust Iisraelis on tema meeskonna seis keeruline. „Reaalsus ütleb, et oleme kehvas seisus. Peame Eesti vastu minema ja nii-öelda hullu hakkama panema, tuleb või ei tule. Peame riskima, teist võimalust meil pole,“ ütles Keel. „Kui me võrdleme Läti ja Eesti koondise mängijaid, siis võrdluse kannatavad lätlased välja libero ja sidemängija osas, ülejäänud positsioonidel on eestlased selgelt üle. Vastasel juhul mängiksid lätlased Meistrite liigas ja Euroopa tugevates klubides, kus Eesti poisid on. Aga loomulikult läheme ja võitleme nagu oskame, kuni on mingigi võimalus edasi pääseda.“

Eesti koondises mängib ka Keele noorem poeg Markkus ja pühapäevane vastasseis on koduski jutuks tulnud. „Eks ma kord nädalas kodus käies kuulen, kuidas üks mees seal ülbitseb,“ ütles juhendaja naerdes. „Aga olen oma laste vastu ka varem klubivõrkpallis teisel poolel olnud ja vaatan seda mängu ikkagi sportliku poole pealt.“

Kaotatud kohtumine Iisraelile läks Keele sõnul suuresti kehva bloki nahka. „Me jäime oma blokiga väga hätta, need kohad, mis kinni pidid olema pandud – eriti kahese bloki puhul – me ei suutnud seal kohta õigesti valida ja tehniliselt korrektsed olla. Ja kokku saime vaid 3 blokki Iisraeli 13 vastu, see kõneleb enda eest. Teine asi olid geimi lõpud, kus meil oli nii esimeses kui teises geimis võimalus asi enda kasuks keerata, aga me jätsime need realiseerimata. Kõige kurvem on, et need punktid andsime ise ära, virutades pallid auti,“ kommenteeris Keel avamängu.

Mängule eelneb Riia kesklinnas Origo Summer Stage´il (Riia kesklinnas Stockmanni kaubamaja esisel platsil) algusega kell 15:00 fännide kogunemine ja kontsert, mis kulmineerub kell 17:00 algava rongkäiguga Riga Arenale. Rohkem infot nädalavahetusel Riias toimuva kohta leiab SIIT.  

scroll to top