Avo Keel mängis 1990ndatel Soomes ühe hooaja ääretult kummalise punktisüsteemi alusel

Avo Keel. | Foto: volley.ee

Võrkpall24 kolmapäevase loo “POOLT VÕI VASTU? | Eesti võrkpallurid arutlevad sensatsioonilise skoorimuudatuse idee üle” valguses meenutas Pärnu võrkpalliklubi tänane peatreener Avo Keel süsteemi, mis 1990ndatel aastatel oli ühe hooaja kasutusel Soome kõrgliigas.

55-aastane Keel selgitas ära, mida toona mängu võitmiseks pidi tegema.

1)  Mäng kestis kahe sessiooni võiduni ehk pidi lõppema seisul 2:0 või 2:1.

2) Ühe sessiooni võitmiseks tuli aga teha enamat kui võita üks geim. Nimelt kestis geim 21 punktini. Kui võitsid kaks taolist geimi, asusidki mängu 1:0 juhtima. Kui aga mõlemad meeskonnad võitsid ühe geimi, tuli otsustav geim, mille võitmiseks pidi koguma 7 punkti. Ja kes selle geimi võitis, pääses mängu 1:0 juhtima.

3) Juhul kui mõlemal meeskonnal õnnestus üks sessioon võita, ootas ees sarnane lahendus tänasega. See tähendas, et mängiti otsustav geim 15 punktini. Selle võitja teenis ühtlasi oma teise sessioonivõidu ja oli seega matši võitja.

Avo Keel: “Lisaks sellele, et tegu polnud kõige lihtsamini arusaadava süsteemiga, oli selles ka palju ebaloogilisust. Sisuliselt oli võimalik, et mängu võitis meeskond, kes võitis kogu matši peale vaid ühe pika (21 punktini) ja ühe lühikese (7 punktini) geimi ning oli lõpuks parem 15 punktini mängitud otsustavas geimis. Kaotajaks võis samal ajal osutada aga meeskond, kes võitis kokku kolm pikka geimi (21 punktini).