fbpx
Close

Avo Keel mängis Pärnu plaanid keset hooaega ümber

Avo Keel. | Foto: Saaremaa VK

Pärnu Võrkpalliklubi kehv hooaja algus on pannud kulme kergitama mitte ainult spordisõpru, vaid ka meeskonna mängijaid ja treenereid. 

Pärnu paikneb pärast eilset tasavägises mängus teenitud 3:1 võitu Rakvere üle tabelis viiendal kohal, olles kogunud kaheksa mänguga vaid 13 punkti. Meeskonna peatreeneri Avo Keele sõnul otsustati pärast neljandat kaotust, mis saadi novembri alguses koduväljakul Riialt, plaanid ümber mängida.

“Pärast seda kaotust sai selgeks, et põhiturniiri esimest ja teist kohta on püüda sisuliselt ebareaalne. Selleks peavad meie ja liidrite tulemused väga risti minema hakkama. Nüüd olemegi teinud oma asjad veidi ümber. Me ei vaata enam seda, kellega mängime, vaid proovime teha nii, et oleksime detsembris karikavõistluste poolfinaaliks Tartu Bigbanki vastu värsked ja heas hoos. Näiteks eilne Rakvere ja tänane Tallinna Selveri mäng pole meie jaoks enam A ja O. Treenime hetkel rohkem, kui oli plaanis,” sõnas Keel Võrkpall24’le.

Eilses Rakvere mängus jäi Keel rahule lätlase Atvars Ozolinši servi vastuvõtuga, kuid Silver Maari ja Ilja Kovalovi tegutsemine peatreeneri sõnul kriitikat ei kannatanud. Ühtlasi üllatas võrulast mängu ametlik statistika, mis ilmub liiga kodulehel.

“Vaatasin, et Maari vastuvõtt oli seal 67 ja Kovalovi oma 52 protsenti. Püha jumal! Ma ei tea, kuidas sellised numbrid välja tulid. Meie statistiku andmed kinnitasid seda, mida ka mina väljaku kõrval nägin. Mõlemal mehel oli vastuvõtt väga kehv ehk 35 protsendi kandis. Ma saan aru, et väikesed vead tulevad sisse, aga see on juba imelik, kui numbrid nii selgelt erinevad ja isegi näiteks servivigu ei suudeta korrektselt üles märkida,” imestas Keel.

Üldjoontes tunneb aga kogenud juhendaja, et meeskonna vormikõver hakkab lõpuks vaikselt tõusma. Eile käis vahetusest väljakul ka angiinist taastunud Taavet Leppik, kes, tõsi, aitas meeskonda vaid vastuvõtul. “Võrgu kohale” lastakse meeskonna üks vaieldamatuid liidreid järgmisel nädalal.

“Esimesi helgeid märke on näha,” kinnitab Keel. “Oleme üle kahe nädala oma suurima murelapse ehk servi vastuvõtuga tegelenud ja eks me tegele sellega tõenäoliselt hooaja lõpuni. Taaveti naasmine peaks kindlasti olukorda parandama, aga tal läheb veel aega. 17-päevane antibiootikumikuurile peaks järgnema teine sama pikk periood rahulikku taastumist,” lisas Keel.

Tallinna Selveri ja Pärnu tänane mäng algab Audentese spordihoones kell 19.00.

Credit24 Meistriliiga tabel.
scroll to top