fbpx
Close

Avo Keel poolfinaali kaotusest: küsimärgiga mehed mängisid hästi, kuid ootasin meilt paremat esitust

Avo Keel. | Foto: Aivar Kütt/Pärnu VK

Täna tehti algust Credit24 Meistriliiga finaalturniiriga, kui esimeses poolfinaalis läksid omavahel vastamisi TalTech ja Pärnu Võrkpalliklubi, millest väljus võitjana ja ühtlasi pääses finaali TalTech tulemusega 3:0 (25:21, 25:22, 25:19). Pärnu Võrkpalliklubi mängib seega homme kohtadele 3.-4.

Pärnu Võrkpalliklubi peatreener Avo Keel sõnas mängu järel, et TalTechil polnudki vaja üliinimlikku sooritust teha, sest kaotajameeskonna mäng oli piisavalt kehv. “Ootasin meilt paremat esitust. Need mehed, kes olid maailmasündmuste või tervise tõttu küsimärgi all, mängisid hästi. Teised, kellel olid lausa prouad mängule kaasa elamas, ei saanud aga üldse hakkama. 19 serviviga ja 1 äss… Millest me räägime, ei olnud täna kaunis vaatepilt.”

Keele sõnul oli vastane Pärnust üle igas elemendis. “Brasiilia poiss (Gabriel Cavalcante – toim.) oli rünnakul isegi okei, aga vastuvõtt oli mehel olematu. Ivory Õuekallas ei saanud küll palju platsil olla, aga ka temal tekkisid vastuvõtuprobleemid. Meie sidede tasemevahe võrreldes vastastega oli väga suur,” tõi Pärnu loots välja võrdlusmomente.

“Vastased mängisid ka head kaitset: aeg-ajalt ei olnudki meie löök kehv, vaid nende kaitse hea. Parem kaitsemäng tulebki siis, kui suudetakse paremini mänguks valmis olla. Kas meie mentaalne pool ei pidanud siis vastu?” viskas Keel õhku retoorilise küsimuse.

Kuidas läheb meeskonna kahel ukrainlasel Boriss Žukovil ja Bogdan Mazenkol kõike maailmas toimuvat arvestades? “Eks neil loomulikult tiksub see olukord kuklas. Meie võime arvata, et oskame seda tunnet tunda, aga ega ikka et tunne enne, kui ise seda läbi ei ela. Olen nendega iga päev vestelnud ja täna mängisid nad ju hästi. Võib-olla Žukovi rünnak ei olnud päris see, aga see võis tuleneda ka sidede tööst.”

“Ka Maar ei jäänud hätta, kuigi oli kõhuhädades. Panin igaks juhks ka teise libero võistkonna koosseisu, et äkki on Silveril vaja vahepeal tualetis käia. Samuti tegi Švans oma mängu ära. Aga ülejäänud ei olnud tõesti kuidagi kõlblikud,” hindas peatreener.

Kuidas jäi isa Avo rahule poja Martti Keele ilusa kaitsetööga teisel pool võrku? “Täna Martti ei toonudki võib-olla nii palju palle üles, ta oskab kindlasti ka paremini,” jäi isa pilk kriitiliseks. “Aga polnud ka vajadust, sest meie pooled mehed selgelt logisesid.”

Samal päeval toimuva teise poolfinaalmängu osas arvas Keel, et favoriit võtab oma ära. “Ühe mängu võimalus on alati olemas, aga ei julge Gargždai poolt ennustada,” sõnas Keel lõpetuseks.

 

scroll to top