fbpx
Close

Avo Keele hoolealune liitus üllatuslikult maailma tippklubiga

Krister Dardzans. | Foto: Läti võrkpalliliit

Läti rahvusmeeskonna diagonaalründajana septembris Tallinnas algavaks EM-finaalturniiriks valmistuv Kristers Dardzansist sai Itaalia tippklubi Perugia uue hooaja värskeim ja ühtlasi viimane täiendus.

19-aastane ja 195-sentimeetrine Dardzans tegi tänavu Jekabpilsi Luši ridades tubli hooaja, võites meeskonnaga Läti meistritiitli ja Credit24 Balti liiga pronksi. Kuressaares peetud Balti liiga pronksikohtumises värske Eesti meistri Tartu Bigbanki vastu kogus Dardzans näiteks 13 punkti (+9).

Keskmise võrkpallisõbra jaoks saabus uudis Dardzansi üleminekust siiski kui välk selgest taevast, sest Läti koondise ega ka Jekabpilsi võistkonnas pole ta olnud kindel põhimees. Sisuliselt oli Dardzansil laual kaks varianti – kas jätkata karjääri Jekabpilsis, kus osad mängijad tegelevad spordiga töö ja kooli kõrvalt, või siirduda superklubisse Perugia. Valik sai mõistagi langetatud viimase variandi kasuks.

“Ma ei tea kedagi, kes taolisest võimalusest oleks loobunud,” sõnas Dardzans Läti võrkpalliliidu vahendusel. “Arvan, et Perugias väljakule pääsemine saab olema keeruline, kuna teised mängijad on minust oluliselt kogenumad ja treenitumad. Annan endast siiski kõik ja proovin maailma parimatelt mängijatelt võimalikult palju õppida.”

Tänavu Euroopa Kuldliigas Läti koondise peatreenerilt Avo Keelelt ka omajagu mänguaega teeninud Dardzansist sai Perugia viimane ehk 14. pusletükk uueks hooajaks. Diagonaalründajatest on võistkonnas Dardzansi ees kaks kogenumat mängijat ameeriklane Matthew Anderson ja Luksemburgi passiga Kamil Rychlicki. Võistkonda juhendab uuel hooajal serblane Nikola Grbic, klubi tuntuim mees on aga jätkuvalt kuubalasest nurgaründaja Wilfredo Leon.

scroll to top