fbpx
Close

Balti liiga sümboolsesse koosseisu valiti kolm eestlannat

Vasakult: Mari Arak, Ingrid Kiisk, Jekaterina Kovalskaja, Kristi Nõlvak, Irbe Andike Lazda, Oksana Rusnatšeko ja Marta Kamelija Levinska. | Foto: volley.ee

Tartus toimunud naiste Balti liiga finaalturniiri sümboolsesse koosseisu valiti eestlannadest Tartu Ülikool/Bigbanki temporündaja Mari Arak ja nurgaründaja Ingrid Kiisk ning TalTech/Tradehouse’i libero Kristi Nõlvak.

21-aastane Eesti koondislane Kiisk oli kogu turniiri üks resultatiivsemaid mängijaid, kogudes poolfinaalis TalTechi vastu 21 punkti (+10) ja finaalis Alytuse vastu 20 punkti (+6).

24-aastane Arak piirdus poolfinaalis 3 punktiga, kuid tõi finaalis temporündaja kohta märkimisväärsed 15 punkti (+11).

Eesti koondise põhilibero Nõlvak oli ülekaalukalt TalTechi naiskonna parim servi vastuvõtja. Poolfinaalis Tartuga oli Nõlvaku vastuvõtuprotsent 58 (19 korral sai tööd) ja pronksimängus Riiaga 60 protsenti (46).

Turniiri parimaks mängijaks valiti Alytuse võiduni tüürinud nurgaründaja Jekaterina Kovalskaja. Valikusse mahtusid veel Riia temporündaja Irbe Andike Lazda ja diagonaalründaja Marta Kamelija Levinska ning Alytuse sidemängija Oksana Rusnatšenko.

scroll to top