Balti meistritiitel läheb tänavu Eestisse – Saaremaa jättis lätlased finaaliukse taha

Credit24 Meistriliiga esimene finalist on Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Saaremaa Võrkpalliklubi

Credit24 Meistriliigas selgus esimene finalist, kui kodumeeskond Saaremaa Võrkpalliklubi lülitas tulemusega 3:1 (25:21, 25:23, 29:31, 25:22) konkurentsist ainsa Läti esindaja Jekabpilsi Luši. Teine finaalipääseja selgub juba mõne tunni pärast, finaal mängitakse laupäeval kell 18.

Esimeses geimis suutis Jekabpils kehvast algusest hoolimata end mitu korda tagasi viigiseisu võidelda, kuid väljakuperemehed külalisi kordagi juhtima ei lasknud ja Saaremaa võitis avavaatuse seisuga 25:21. Teist geimi alustasid omakorda paremini just lätlased ja olid veel 21:18 juhtimas, kuid lätlased mängisidki kiirelt oma pisikese edu maha ja kodumeeskond võitis geimi 25:23.

Napist geimikaotusest häiritud Jekabpilsi mäng oli kolmanda geimi alguseski veel veidi ebakindel, kuid suudeti siiski mängus püsida ja punkt punktis kulgenud pingeline kulminatsioon 31:29 enda kasuks kallutada, avades nii ka oma geimivõitude saldo. Neljandas geimis rebis Saaremaa kord mitme punktiga ette ja siis lasi vastased jälle vaid punkti kaugusele, kuid geimi lõpus näidati kindlust, võideti geim 25:22 ja kogu mäng tulemusega 3:1.

Kodumeeskond oli vastastest märgatavalt parem rünnakul (54%-43%), sulustamisel tõid saarlased lausa 17 punkti lätlaste 8 vastu. Saaremaa eest tõi 23 punkti Keith Pupart (+15) ja 21 punkti vigastuspausilt naasnud Hindrek Pulk (+9), viis blokipunkti teeninud Wennder Lopes lisas 16 silma (+10). Kaotajate tulemuslikem oli Kristaps Šmits, kes tegi 16 toodud punkti kõrval ka 15 omaviga. Temporündaja Vladislavs Blumbergs sai kirja 14 punkti (+6).

Jekabpilsi Luši hakkab seega homme kell 15 võitlema pronksmedali eest. See, kas Saaremaa Võrkpalliklubi finaalivastaseks saab Tallinna Selver või Tartu Bigbank, selgub juba täna kell 19 algavas teises poolfinaalis. Otsepilti kõikidest mängudest näitavad nii Kanal 12 kui Postimees.