fbpx
Close

Belchatowis oli pidupäev, võidukat Resoviat päästaks veel vaid ime

Mariusz Wlazly (keskel) naasis eile mitmekuulise pausi järel Belchatowi algkoosseisu. | Foto: PlusLiga

Poola valitsev meister Belchatowi Skra alistas eile põhiturniiri eelviimases voorus võõrsil 3:2 (25, 25, -18, -22, 11) Gdanski Trefli ja kindlustas pääsu medalimängudele. Veel mõnda aega tagasi paistis seejuures, et Belchatow ei pruugi kuue parema sekka jõuda.

Belchatowi parim oli meeskonna kapten, mitmekuulise vigastuspausi järel algrivistusse naasnud Mariusz Wlazly, kes kogus 20 punkti (+6). Kaotajatele tõi Maciej Muzaj 30 punkti (+23). Muide, nii Belchatow kui Gdansk pääsesid Meistrite liigas tänavu veerandfinaali.

Renee Teppan kuulus küll Belchatowi koosseisu, ent väljakul ei käinud. Teatavasti segab eestlasest diagonaalründajat seljavigastus.

Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi juhendatav Rzeszowi Asseco Resovia alistas võõrsil Bydgoszczi Keemiku 3:1 (20, -22, 16, 15). Resovia tulemuslikem oli 2014. aasta maailmameister Rafal Buszek 16 punktiga (+13).

Belchatow paikneb liigatabelis 38 punktiga viiendal kohal. Viimasel ehk kuuendal medalimängudele viival positsioonil on hetkel Zawiercie, kes on kogunud kaks vooru enne põhiturniiri lõppu 37 punkti. Resovia paikneb tabelis kaheksandal kohal 32 punktiga. Zawiercie kasuks räägib lisaks suuremale punktisummale seegi, et neil on jäänud mängida veel Olsztyni ja Lubiniga, kes paiknevad tabeli teises pooles. Nimetatud mängudest vajab Zawiercie edasipääsu kindlustamiseks vaid ühte punkti.

Poola liiga tabel. | Foto: PlusLiga

 

 

scroll to top