fbpx
Close

Belgias pandi hooajale punkt. Aganits: Eestisse me tulla ei saa

Andri Aganits. | Foto: Siim Semiskar

Koroonaviiruse puhangu tõttu on Belgias mängivate Andri Aganitsa, Renee Teppani (mõlemad Maaseiki Greenyard) ja Markkus Keele (Aalsti Lindemans) hooaeg lõppenud. 

“Täna hommikul oli võistkonna koosolek ja klubi juhid ütlesid, et kuigi ametlikku kinnitust liiga lõpetamise kohta pole, siis sellel hooajal meil enam mänge ei toimu. Hetkel liigub kõik selles suunas (õhtul saabus ka ametlik kinnitus – toim.). Kuna mängupaus läheb liiga pikaks ja saalid on kinni pandud, siis kaheksast klubist viis ei soovi hooaega jätkata. Ma päris kindel küll pole, aga suure tõenäosusega ei anta meistritiitlit ka põhiturniiri põhjal ja see jääbki välja jagamata. Eks siin tuleb uudiseid iga päev, et ka teiste spordialade liigad lõpetatakse ära,” rääkis Oravalt pärit mängumees Võrkpall24 kõnele vastates.

Keskblokeerija sõnul on nii tema ise kui ka klubikaaslased terved ja karantiini neid pandud pole.

“Õnneks on minul tervisega kõik hästi ja samuti pole kuulnud, et keegi võistkonnakaaslastest oleks haigeks jäänud. Kuna ühelgi mängijal pole koroonaviiruse sümptomeid olnud, siis väljas meil käia ei keelatud.”

“Koole pole kinni pandud ja poode pole tühjaks ostetud. Eks siingi on teatud toodete riiulid tühjad, kuid oleme kõik vajaliku endale osta saanud. Pigem tuleb hakata mõtlema, kuidas end vormis hoida,” ütles Aganits naerulsui.

Kuigi hooaeg lõppes oodatust varem, peab eestlane jääma olude sunnil Belgiasse.

“Hetkel on olukord selline, et peame perega siia jääma. Kuna ma tulin Belgiasse oma autoga, siis kodumaale me praegu tulla ei saa, sest paljud piirid on kinni. Samuti pole veel lapsel dokumente. Loodame, et paari nädala jooksul muutub olukord rahulikumaks ja saame Eestisse tulla,” pajatas 207-sentimeetrine temporündaja.

Mis saab aga koondiseperioodist? “Ilmselt see viirus mingisuguse jälje ikka jätab. Rahvuste liigat ei toimu ja ootame, mida otsustab Euroopa võrkpalliliit maikuus algama pidanud Kuldliiga osas. Nagu siin viimasel ajal kombeks, siis teadmatust on palju.”

scroll to top