fbpx
Close

Benfica põhimees: me ei tee Tartu vastu sama viga nagu Amriswil

Peter Wohlfahrstätter. | Foto: ekraanitõmmis

Lissaboni Benfica üks üheksast leegionärist on tänavu austerlane Peter Wohlfahrstätter, kes kinnitas eile õhtul Tartusse jõudnuna, et Portugali esiklubi plaanib aastase vaheaja järel taas Meistrite liiga põhiturniirile pääseda.

“Mängisime kaks aastat tagasi Meistrite liiga põhiturniiril, nii et mõistagi on meie eesmärk ka tänavu nii kaugele jõuda ja seal kõige tugevamate vastastega mängida. Oleme juba vaadanud Tartu mõlemat mängu Amriswiliga. Tartul on mitmeid häid mängijaid, mistõttu arvan, et Amriswil tegi tartlasi natuke alahinnates vea. Meie sama viga ei tee, sest teame, mis juhtuda võib,” ütles Wohlfahrstätter.

32-aastane austerlane teab isiklikult Martti Juhkamit, kellega ta mängis Prantsusmaal Tourcoing’s koos hooajal 2017/18.

“Tean Marttit hästi. Võitsime temaga koos nelja aasta eest Prantsusmaa karika. See oli tore kogemus. Mulle meeldib Martti inimesena. Ta on võistkonnamängija ja kuulub sarnaselt Tourcoing’le ka Tartus põhimeeste hulka. Tema on üks põhimehi, kelle peatamisega peame toime tulema.”

“Meil on tõesti palju leegionäre. Võrreldes eelmise hooajaga tuli neid kolm tükki veel juurde, seega kokku on meil brasiillasi juba kuus. Samas on suur osa põhimeeskonnast jäänud samaks. Oleme kogenud ja veidi vanem meeskond,” iseloomustas Wohlfahrstätter Portugali värsket superkarika võitjat.

“Meie tugevus on see, et meil on 14 heal tasemel mängijat. See tähendab, et saame vajadusel teha palju vangerdusi. Meil on mõnel nädalal kolm mängu, nii et vajame sügavust,” lisas ta.

Kes on aga Tartu tugevamad mängijad? “Kindlasti nende kaks nurgaründajat (Martti Juhkami ja Albert Hurt). Ja kõige kogenum on Kert Toobal, aga eks me näe, kas ta mängib,” vastas Wohlfahrstätter. Toobal teatavasti lähikuudel veel palliplatsile ei naase.

Lõpetuseks, ka Wohlfahrstätter plaanib avamängu nautida? “Ma loodan! Saan sulle selles osas vastuse anda pärast mängu.”

Intervjuu Peter Wohlfahrtstätteriga:

scroll to top