Bigbank eelmist hooaega korrata ei tahtnud ja võttis noortelt jõuga finaalipääsu

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond finaalipääsu üle juubeldamas. | Foto: kuvatõmmis Postimehe otseülekandest

Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis pidasid päev peale eilset põnevuslahingut kolmanda ja otsustava kohtumise, millest väljus 3:0 (28:26, 25:23, 25:20) võitjana Bigbank. Nii jõudis eelmisel aastal napilt finaaliukse taha jäänud Tartu Ülikool kolme aasta järel taas kullamängudele.

Tartlastel oli veel ilmselt hästi meeles eelmise hooaja valus hetk, kus kolme võiduni peetavas poolfinaalseerias Võru VK/Barruse vastu 2:0 ees oldi ja seejärel kolm kaotust järjest saadi. Tänavugi oldi poolfinaalist võidu kaugusel, kui eile Audentesel siiski 3:2 võiduga viigistada lubati. Koduses kolmandas kohtumises aga ajalugu korrata ei lubatud ja napid geimivõidud võeti lausa jõuga enda poolele.

Kohtumise üldskooril ei tasu tõesti end petta lasta, sest esimesed kaks geimi lõppesid võõrustajate kasuks minimaalse vahega. Sealjuures läks esimene geim lausa “ülepunktidele” – sett lõppes numbritega 28:26. Kolmandas geimis suutis Tartu Ülikool sissemängitud edumaad paremini hoida ja 25:20 geimivõiduga vormistatigi finaalipääs.

Ingris Suvi oli taaskord võitjate parim, tuues 18 punkti (+16) ja lüües sealhulgas 3 ässpallingut. Ilusa mängu tegi temporündajana ka Eliise Hollas, kes tõi 13 punkti (+12). Noortekoondise resultatiivseim oli 16 (+9) punkti toonud Eva Liisa Kuivonen, kes aga lasi kahjuks lüüa omale ka 4 ässpallingut, neist mitu olulistes geimilõppudes.

Audentese SG/Noortekoondis jätkab Eesti meistrivõistlusi juba homme, kui esimeses pronksikohtumises minnakse vastamisi Viljandi Metalliga. Esimene finaalmäng Tallinna ja Tartu ülikoolide vahel peetakse kolmapäeva õhtul.

Kulla- ja pronksimängud peetakse kolme võiduni, kõigist mängudest teeb otseülekande Postimees Sport.