fbpx
Close

Bigbank ja Saaremaa said Lätis kaotuse ning tõid Selveri tagasi esikohakonkurentsi

Albert Hurt kerkis üleplatsimeheks, ent tartlased pidid võõrsil ikkagi kaotuse vastu võtma. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas oli täna Eesti tippklubidel harvanähtav päev, sest põhiturniiri eest võitlevad Tartu Bigbank ja Saaremaa Võrkpalliklubi pidid tunnistama võõrsil Läti meeskondade paremust.

Tartlased teenisid eelviimases ehk 13. voorus hooaja kolmanda kaotuse, jäädes 2:3 (-20, -23, 22, 20, -9) Riia Tehnikaülikoolile. Haiguse tõttu koju jäänud Märt Tammearuta mänginud Tartule tõi 24 punkti (+15) Albert Hurt, Siim Põlluäär lisas 16 (+4) ja Stefan Kaibald 12 punkti (+2). Riia poolel särasid nii Aleksandrs Avdejevs kui ka noor Renars-Pauls Jansons, kes kogusid võrdselt 20 punkti (+5 ja +14).

Saaremaa Võrkpalliklubi oli külas Jekabpilsi Lušil, kellelt tuli vastu võtta 2:3 (21, -20, 15, -25, -12) kaotus. Saaremaa tulemuslikem oli Hindrek Pulk 25 punktiga (+19), Keith Pupart lisas 18 (+15) ja Wennder Lopes 15 punkti (+9). Uue ja hetkel veel ainsa sidemängijana kuulus Saaremaa algkoosseisu Filip Despotovski, Kreekasse lahkunud nurgameest Evandro Dias Souzat asendanud Rauno Tamme kogus 12 punkti (+3). Kristaps Šmits tõi võitjatele 21 (+8) ja Kristers Dardzans 18 punkti (+8).

Tabeliseis muutus tänaste tulemuste valguses endisest veelgi põnevamaks. Juhul kui Saaremaa ei suuda ka homme Riiat võita, tekib Selveril reaalne šanss põhiturniir esimesena lõpetada ja finaalturniir pealinnas korraldada. Teoreetiliselt on esikohakonkurentsis veel ka Tartu, ent selleks tuleb neil homme Jekabpilsi kindlalt võita, loota Saaremaa 0:3 või 1:3 kaotusele ja sellele, et Selver kaotab viimastes mängudes Riiale punkte. Samuti tähendasid tänased tulemused, et nii Jekabpilsil kui ka Riial on võimalik veel Pärnust tabelis mööduda. TalTechist sai Jekabpils juba mööda ja ilmselt saab mööda ka Riia, kellel on mängida veel viis kohtumist.

“Nagu hooaja alguses sai juba räägitud, on suur vahe, kas mängida kodus või võõrsil. Eriti kehtib see praeguses olukorras, kus mängitakse järjest Läti kahe parema klubiga. Seda tõestas nii tänane meie kui ka Saaremaa mängu tulemus,” ütles Tartu peatreener Alar Rikberg Võrkpall24’le. “Riia mängis korraliku partii ja meie eksisime selgelt liiga palju. Suutsime neid serviga surve alla panna vaid aeg-ajalt. Riial on hea klassiga sidemängija (Vitali) Šitkov, lisaks on teinud neid tugevamaks peatreener (Raimonds) Vilde otsus liigutada noor Jansons temporündaja kohalt diagonaali. Selliseid rünnakukõrgusi suudab näidata meie liigas vaid mõni üksik mees. Ka homme ei saa meil ega saarlastel kerge olema.”

Riia mängib homme Saaremaaga kell 16 ja Jekabpils Tartuga kell 17.

Tabeliseis.
scroll to top