Bigbank suurest geimikaotusest ei heitunud ja on finaalikohast ühe võidu kaugusel

Tartu Ülikool/Bigbank. | Foto: Evaldas Semiotas

Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias kokku läinud Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis pidasid neljapäeva õhtul esimese kohtumise, millest väljus 3:1 (25:22, 12:25, 25:19, 25:22) võiduga kodunaiskond Tartu.

Põhiturniiril teise koha saavutanud Tartu Ülikool/Bigbank komistas tõsisemalt vaid kohtumise teises geimis, mil Eva Liisa Kuivoneni 8-punktilise geimiskoori najal sõudis Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis suisa 25:12 võidunumbriteni. Äsja Baltikumi parimaks liberoks valitud Kristi Nõlvakuta mänginud tartlased olid aga ülejäänud kolmes geimis lõpupunktidel kindlama käega ja saavutasid nii 3:1 mänguvõiduga kahe võiduni peetavas poolfinaalseerias 1:0 eduseisu.

Võidule vaatamata jäi võitjanaiskond Bigbank Audentesele alla nii vastuvõtul (36%-51%) kui rünnakul (39%-42%). Samas tuli suur vahe sisse servil – Tartu tegi 10 ässpallingu kõrvale 9 viga, samas kui noortekoondis patustas 7 serviässa juures pallingul lausa 17 korral.

Üleplatsimängijaks kerkis juba eelmainitud Kuivonen, kes kogus 21 punkti (+11). Tartule tõi enim punkte 3 ässa löönud Renate Pikk (16/+11). Blokikuningannaks kerkis taaskord Eliise Hollas (8/+4), kes kirjutas Bigbanki üheksast sulustamisest 4 enda nimele.

Seeria saab jätku pühapäeval kell 17 Audentese spordihallis. Noortekoondise võidu korral sõidetakse juba järgmiseks päevaks taas Tartusse, et pidada kolmas poolfinaalkohtumine.

Teises poolfinaalpaaris on Tallinna Ülikool/Kikase ja Viljandi Metalli vaheline mängudeseis 1:0 põhiturniiri võitja Kikase kasuks, paari teine kohtumine peetakse laupäeval kell 13 Viljandi Kesklinna koolis.