fbpx
Close

Bigbanki eurosarja-vastane võitis kahel korral Aganitsa uut koduklubi Friedrichshafenit

Amriswili meeskond pärast järjekordset võitu kontrollmängus. | Foto: klubi koduleht

Homme Meistrite liiga esimeses eelringis Tartu Bigbankiga kohtuv Amriswili Lindaren on näidanud kontrollmängudes head minekut.

Esimesed hooajaeelsed sõprusmängud pidas Amriswil Šveitsi linnas Jonas septembri teisel nädalal, kui alistas poolfinaalis Rainer Vassiljevi ja Kristo Kollo endise koduklubi Schönenwerdi 3:1 (20, 19, -23, 20) ning seejärel finaalis ka Jona 3:1 (-24, 23, 20, 17). Amriswili rünnakut vedas mõlemas mängus võistkonna üks kuuest leegionärist, 201-sentimeetrine diagonaalründaja Milija Mrdak. Enne Amriswili Saksamaa paremikku kuuluvas Frankfurtis mänginud serblane kogus avamängus 17 (+8, rünnak 50%) ja teises 20 punkti (+12, rünnak 52%).

Kreeka koondise endise sidemängija Dima Filippovi tõsteid realiseerisid nimetatud mängudes hästi ka mitmed teised mehed, ent küllaltki tagasihoidlike vastaste tõttu ei maksa ilmselt põhjapanevaid järeldusi sellest teha. Küll aga võib lisada, et lisaks Filippovile ja Mrdakile said palju mänguaega Kuuba nurgamees Luis Sosa (18p, +1 ja 9 p, -3), Saksamaa nurgamees Björn Höhne (4p, +4 ja 4p, 0), kohalik tempomees Karim Zerika (14p, +9 ja 6p, +2) ning 19-aastane libero Ramon Diem (servi vastuvõtt 79% ja 52%).

Eelmisel nädalal kohtus neljakordne Šveitsi meister ja CEV Cupi 2019. aasta viienda koha omanik Amriswil kahel korral võõrsil eestlastele hästi tuttava Saksamaa tippklubi Friedrichshafeniga. Üllatuslikult õnnestus argentiinlase Juan Serramalera hoolealustel ka Andri Aganitsa värske koduklubi kahel korral alistada: avamäng šveitslastele 3:2 (17, -13, -25, 18, 12) ja teine 3:1 (20, 20, 19). Suuresti vahetusmeestega mängitud lisageim kaotati 18:25.

Meeskonna mängu hoidis üleval taas 29-aastane Mrdak, kes tõi avamängus 21 (+1, rünnak 39%) ja teises 17 punkti (+12, rünnak 42%). Kohati tundub, et Mrdaki rünnakukoormus on Amriswilis liigagi suur, sest kahe mängu peale teenis ta suisa 74 tõstet.

Sosa koha põhikoosseisus võttis teise nurgaründajana nendes mängudes endale kogu karjääri Šveitsis mänginud Quentin Zeller, kes sai tööga ka kenasti hakkama, kerkides mõlemas matšis Mrdaki järel paremuselt teiseks punktikütiks 12 (+6) ja 13 punktiga (+9). 27-aastase Šveitsi koondislase rünnak ja servi vastuvõtt püsis läbi kahe kohtumise korraliku 50 protsendi juures. Küll aga oli just rünnakuga hädas Kert Toobali kunagine võistkonnakaaslane Rennes’is, 30-aastane Höhne, kes realiseeris kahel päeval 56 tõstest vaid 19 (33%). Kui avapäeval eksis kogenud mängumees ka servi vastuvõtul omajagu (2 viga, 29%), siis teisel päeval oli ta vähemalt selles elemendis oluliselt kindlam (0 viga, 75%).

Temporündjatest teenisid mänguaega kolm kahemeetrist meest Zerika, Mischa Von Burg ja argentiinlane Facundo Imhoff, kes vähemalt statistikale põhinedes millegi väga erilisega hakkama ei saanud. Näiteks serviässasid temporündajad mängitud üheksa geimi jooksul ei kogunud, samuti olid keskpärased rünnaku- ja blokinumbrid.

Ent kes vedasid antud duellides Friedrichshafenit? Uus peatreener, Austraalia passiga Mark Lebedew katsetas paljusid mehi, resultatiivseim oli mõlemal päeval 212-sentimeetrine diagonaalründaja Lukas Maase 17 (+5, 44%) ja 15 punktiga (+9). Pika ja väsitava suve seljataha jätnud Andri Aganits käis väljakul vaid teise mängu esimeses geimis, realiseerides 23-aastase sidemängija Stefan Thieli kuuest tõstest ühe.

Tartu Bigbanki ja täna õhtul heade mõtete linna saabuva Amriswili mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones kolmapäeval kell 19.00. Need, kes kohale minna ei saa, näevad mängu ETV2 vahendusel.

scroll to top