Blokikuningas Saaremaa, diagonaalründaja Tammearu – Tartu alistas kindlalt Pärnu

Märt Tammearu (vasakul) ja Alex Saaremaa hea esitus oli Pärnule täna liiast. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Credit24 Meistriliigas sai järjekordse võidu Tartu Bigbank, kes alistas võõrsil kindlalt 3:0 (25:13, 25:19, 25:23) Pärnu Võrkpalliklubi.

Pärnu ja Tartu vahelises kohtumises haaras külalisvõistkond kohe avageimis suure edu ja seda käest ei andnud – 25:13. Esimeses geimis vaid 23-protsendilist rünnakut näidanud pärnakad ei suutnud suurt vastupanu osutada ka järgnevas geimis – 25:19 Tartule. Kolmandaks vaatuseks Pärnu kosus ja geim kulges algusest lõpuni punkt-punktis, kuid pikema õlekõrre tõmbas siiski Tartu, kes vormistas kindla 3:0 võidu.

Võitjate resultatiivseim oli diagonaalründajana tegutsenud Märt Tammearu 16 punktiga (+13), Albert Hurt lisas 14 punkti (+11). Tartu vastuvõtt oli 52%, rünnak 49%, lisaks saadi koguni 13 blokki, millest suisa 7 kirjutas enda arvele Alex Saaremaa. Kolm punkti tuli ässadega. Tartu poolel ei teinud kaasa põlvega hädas olev austraallane Curtis Stockton.

Pärnakate tulemuslikemad olid Kristaps Platacs ja Tony Tammiksaar 9 punktiga (efektiivsus vastavalt +1 ja 0). Kodumeeskonna vastuvõtt oli 52%, rünnak 36%, lisak tuli 5 bloki ja 3 ässa näol. Sarnaselt eilsele ei teinud Pärnu poolel kaasa terviseprobleemidega võitlev Taavet Leppik.

Liigatabelis jätkab Tartu liidrina, olles kogunud 37 punkti, Pärnu paikneb 21 punktiga viiendal kohal.