fbpx
Close

Brasiilia koondises testimisel käinud Chizoba: mind ja Teppanit pole mõtet võrrelda

Chizoba (keskel) Brasiilia koondise treenerite ja taustajõududega Saquaremas. | Foto: erakogu

Pärnu Võrkpalliklubi Eesti meistriks tüürinud Chizoba vaatab värske Brasiilia koondislasena tulevikku optimistlikult.

21-aastane diagonaalründaja pääses juulikuus üllatuslikult treenima Brasiilia B-koondisega, kus vägesid juhatab Poola kõrgliigaklubi Lubini Cuprumit koos Rainer Vassiljeviga lõppenud hooajal treeninud Marcelo Fronckowiak.

Võrkpall24 võttis Chizobaga ühendust ja uuris nii Brasiilia koondisse pääsemise kui ka selle kohta, mida ta arvab Renee Teppanist, kellest saab Prantsusmaa kõrgliigaklubis Poitiers’s tema meeskonnakaaslane.

Chizoba, kui suur üllatus koondisekutse teenimine sinu jaoks oli?

See oli minu jaoks suur üllatus! Marcelo (Fronckowiak) helistas ja uuris, kas sooviksin mõnda aega B-koondisega koos treenida. Vastasin, et muidugi soovin. Tahan Marcelot tänada selle võimaluse eest. Ta on mind aidanud treeningutel väga palju. Tegu on suurepärase inimesega.

Kuidas su lähedased uudise vastu võtsid?

(Naerab.) Mu perekond ei ole kunagi väga palju sporti jälginud, aga isegi nemad hakkavad tasapisi aru saama, et midagi väga head on juhtumas.

Mida tähendab Brasiilia võrkpalluri jaoks koondisekutse teenimine? Ütlesid aprillis Võrkpall24.ee’le antud intervjuus, et Brasiilia kõrgliigasse mängima pääseda on väga keeruline, kui sul isiklikke kontakte pole. Kas seegi võiks nüüd muutuda sinu jaoks?

Jah, Brasiilia koondise nimekirja pääsemine avab uksi mitte üksnes Brasiilias, vaid kogu maailmas.

Paari päeva pärast algavatel Pan-Ameerika mängudel sa Brasiiliat siiski ei esinda. Miks nii?

Mind kutsuti koondise juurde treenima, et treenerid saaksid tulevikku silmas pidades aimu minu oskustest. Kuid üksnes Brasiilia koondisega treenimine teeb mind väga õnnelikuks. Ootan juba huviga Prantsusmaa kõrgliiga hooaega, kus lisaks minule mängib sellest sügisest veel kolm Brasiilia B-koondise meest.

Hakkad oma uues koduklubis mänguaega jagama Eesti koondise põhidiagonaali Renee Teppaniga. Mida sellest duellist ootad?

Täna pole mind ja Reneed mõtet võrrelda, sest ta on lihtsalt minust aste kõrgemal tasemel. Ta on mänginud viimastel aastatel sellistes Euroopa tippklubides nagu Trentino ja Belchatow. Loodan, et suudan Reneelt võimalikult palju eeloleval hooajal õppida. Ent annan endast maksimumi, et ka ise mänguaega Poitiers’s teenida.

Loe ka: Unistus täituski: Eesti liigas näidatu tõi Chizobale Vassiljevi abiga kutse Brasiilia koondisse!

scroll to top