fbpx
Close

Brasiillane, lätlane ja Ennemuist – kes on Pärnul tänases karikamängus võtta ja kes mitte?

Kristaps Platacs peaks täna taas mängukõlbulik olema. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eesti valitsev meister Pärnu Võrkpalliklubi otsib teatavasti jätkuvalt võistkonda nurga- ja temporündajat. Nagu meeskonna peatreener Avo Keel juba hooaja eel ütles, võibki viimaste pusletükkide leidmine tänavu tavapärasest rohkem aega võtta.

Võrkpall24 võttis Keelega ühendust enne tänast suurt karikaduelli, et uurida, millises seisus on Tartu Bigbanki mängu eel meeskonna praegused põhimehed, keda hiljuti tervisemured on seganud.

Brasiilia tippklubist Cruzeirost Pärnusse saabunud Eder Levi Kocki taastumine kevadisest põlveoperatsioonist on kulgenud küll plaanipäraselt, ent väljakule ei taha Keel teda veel saata.

“Kocki väljakule naasmise forsseerimine võib kehvasti lõppeda. Eelistame olla kannatlikud. Ta teeb treeningutel üha rohkem asju kaasa ja tahaks ise koormusi veelgi tõsta, aga oleme hoidnud teda tagasi. Täna käis ta viimasel MRT-uuringul, mis annab loodetavasti kindlust, et põlv on kenasti taastunud. Arvan, et mängudes võiksime teda kasutama hakata ehk mõne nädala pärast,” ütles Keel.

Viimatises liigamängus lahkus keset matši väljakult Pärnu diagonaalründaja Kristaps Platacs, kellele teeb põlv valu. “See on tal selline issias, mis tuleb ja läheb,” selgitas Keel, kelle sõnul peaks lätlane täna loodetavasti väljakule naasma. Juhul kui Platacs on mänguvormis, saab meeskonna kapten Martti Keel naasta nurgaründaja kohalt sidemängija positsioonile.

Pärnu eest jooksis 6. oktoobril peetud kodumängus Jekabpilšiga väljakule saarlane Siim Ennemuist, kes taandus tõsisemast võrkpallist suvel vinduva põlvevigastuse tõttu. Paistab, et sel kalendriaastal kogenud tempomeest enam meistriliigas väljakul ei näe.

“Siim tuli meile appi ja sattus kohe viis geimi mängima. Põlv läks selle tagajärjel uuesti kehvaks. Paistab, et liival kannatab põlv mängida, aga saalis on keeruline. Lähiajal ta meid kindlasti aidata ei saa,” tõdes Keel lõpetuseks.

Eesti karikavõistluste esimene veerandfinaalmäng Tartu ja Pärnu vahel algab täna kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones. Mängu otseülekannet näeb Postimees.ee’s. Korduskohtumine peetakse 19. novembril Pärnus.

scroll to top