Brasiillase supermäng tõi Pärnule avalahingust võidu

Avo Keel on pannud Chizoba Neves Atu taas korralikult mängima. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Pärnu Võrkpalliklubi asus Credit24 Meistriliiga veerandfinaalseeriat Tallinna Selveri vastu juhtima, võites pealinnas peetud avakohtumise 3:1 (23, -15, 17, 20).

Mängu ainsaks tasavägiseks geimiks kujunes esimene, mille pärnakad võitsid 25:23. Nii teine geim, mille võitis Selver, kui ka kolmas ja neljas geim osutusid ühepoolseks. Meeskondade kaks põhiturniiril peetud kohtumist olid lõppenud Avo Keele hoolealuste 3:2 võiduga, seekord nii tuliseks ei läinud.

Võitjate resultatiivseim oli 26 punktiga Chizoba Neves Atu. Brasiillase efektiivsusnäitaja oli +17, 41 rünnakust lõi pärnakate diagonaal punktiks 23 (56%). Lisaks Atult 1 serviäss ja 2 blokipunkti. Ilja Kovalov lisas 12 (+3) ja tervelt kolm mängijat – Taavet Leppik, Toms Švans ja Siim Ennemuist – 8 punkti.

Kaotajate poolel kogus Oliver Orav 18 (+7), Timo Lõhmus 17 (+13) ja Albert Hurt 14 (+9) punkti.

“Selveri kolme põhimehe Orava, Lõhmuse ja Hurdaga me hakkama ei saanud,” oli Pärnu VK peatreener Avo Keel pärast võidumängu siiski veidi kriitiline. “Teises geimis lõi vastane väga head servi ja ise tegime palju vigu rünnakul. Aga läheme nüüd kodumängule teadmisega, et Selveril on selg vastu seina. Loodetavasti see paneb neile surve peale. Loodan ka, et pühapäeval ei avasta me end olukorrast, kus mõlemal meeskonna on sein tagant surumas.”

Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria teine mäng peetakse laupäeval kell 17.00 Pärnu spordihoones. Vajaduse korral toimub kolmas mäng samuti Pärnus pühapäeval kell 17.00.