Bundesliga play-off: Aganits pääses üle noatera poolfinaali, Kaibald lõpetas hooaja üleplatsimängijana

Andri Aganits. | Foto: Friedrichshafeni VfB

Eesti koondise temporündaja Andri Aganits jõudis Saksamaa meistriliigas poolfinaalfaasi, kui koos tööandja Friedrichshafeniga alistati veerandfinaalseeria kolmandas mängus Herrsching tulemusega 3:2 (25:20, 23:25, 25:13, 21:25, 15:10). Hea lõppakordi teinud Stefan Kaibald jäi ühes Netzhoppersiga pidama veerandfinaali.

Kuigi kolmanda asetusega Friedrichshafeni VfB avas veerandfinaalmängud 2:3 üllatuskaotusega põhturniiril kuuenda koha saavutanud Herrschingi WWK-le, suutis favoriit end kordusmänguks koguda ja viigistas 3:0 võiduga seeria 1:1-le. Otsustav kolmas kohtumine oli aga Aganitsa meeskonna koduhallis taaskord pingeline, kui poolfinalist selgus alles viienda geimi lõpuosas.

Andri Aganits tegi kaasa kogu kohtumise ja kogus selle ajaga 5 punkti (+4). Neist kaks tulid sulustamisel, rünnakul lahendas eestlane 8-st tõstest 3. Võitjameeskonna parimaks valiti 13 punkti (+1) toonud Montenegro nurgaründaja Vojin Cacic.

Kolme võiduni peetavas poolfinaalseerias kohtub Friedrichshafen Düreni SWD Powervolleysiga, kes alistas veerandfinaalides mängudega 2:0 Stefan Kaibaldi koduklubi Königs Wusterhauseni Netzhoppersi. Viimases 1:3 (15:25, 25:18, 15:25, 14:25) kaotusmängus oli aga just eestlasest nurgaründaja kohtumise parim punktitooja, saades kirja 13 silma (-4).