fbpx
Close

Cedric Enard: kuulsin jutte, et Venno võib olla laisk, aga mina ei saa tema kohta küll midagi halba öelda

Cedric Enard. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond pidas eile Võrus paarisaja pealtvaataja ees selle suve esimese kodumängu ja alistas 3:1 (-20, 22, 21, 22) EM-valikturniiriks valmistuva Läti meeskonna. Koondise peatreeneri Cedric Enardi sõnul jäi parandamisruumi kaheks viimaseks mänguks küllaga.

“Läti on kahtlemata hea meeskond, kuid ma arvan, et kehv algus läks meie enda kapsaaeda. Me polnud vaimselt valmis kohe kõvasti võitlema. Reageerisime kehvale algusele küll hästi ja võitsime, aga see, mida ma nägin viimastel treeningutel – eriti viimases trennis -, ei avaldunud mängus. Nägin treeningutel väga häid asju – kavalaid serve ja head organiseeritust. Olen seetõttu veidi mures. Peame kahe järgmise päeva jooksul korrektuurid tegema,” sõnas Enard pärast mängu.

Teise geimi otsustavatel hetkedel tõi Enard Markkus Keele asemel sidemängijana väljakule Robert Viiberi. Kas selle vangerduse tingis Keele kehv esitus? “Ausalt, küsimus pole Markkuses. Tahtsin lihtsalt teha mingi muudatuse, kui nägin, et meie algus polnud hea ja mehed hakkasid üksteisele nõutud nägudega otsa vaatama. Sidemängija vahetus tähendab mängijate jaoks uut olukorda. Markkus pole süüdi selles vahetuses. Vibu (Viiber) mängis hästi. Koostöö polnud veel perfektne, kuid ta aitas meie meeskonna mõtteviisi muuta ja see oligi peamine idee,” vastas prantslane.

Nurgaründajatest said eile täispika mängu kirja kogenud Martti Juhkami ja Kristo Kollo. Algrivistusest jäi seetõttu aga välja võrukas Albert Hurt, kes näitas end kohtumistes Soomega väga heast küljest.

“Enne mängu algust ütlesin meestele oma algseitsmiku. Andsin vastutuse vanematele mängijatele. Martti ei mänginud Soomes ja tahtsin teda nüüd näha. Oli aru saada, et tema esituses polnud pika pausi tõttu veel rütmi. Kaks esimest geimi olid rünnakul kohutavad. Kindlasti polnud see aga Alberti vastane otsus. Saan aru, et ta tahtnuks kodulinnas mängida, aga ma ei langeta selliste asjade põhjal otsuseid. Ma mängin võidu nimel. Albert saab end näidata juba homme (täna – toim.), küll mitte Võrus,” selgitas Enard.

Eile üleplatsimehena 24 punkti (+15) toonud Venno tegutsemisega on peatreener seni igati rahule jäänud.

“Olen seda ka varem öelnud, et Oliver on jätnud mulle hea mulje. Olen täiesti veendunud, et tema vorm võiks olla veel parem, aga ta on teinud suvel treeningutel tublisti tööd. Temaga pole mingit probleemi olnud. Kuulsin temast jutte, et ta võib olla laisk, aga ei, mina ei saa tema kohta küll midagi halba öelda. Selleks, et järgmisel suvel EM-finaalturniiril hästi esineda ja kõrgesse konkurentsi sekkuda, on meil vaja väga heas vormis Oliveri. Ma arvan, et ta on tark inimene, valmistab end hästi ette ja on selleks turniiriks valmis.”

Kas Enard usub, et Katari liigasse siirdumine aitab Venno vormi paranemisele kaasa? “Ei, meistrivõistluste taseme osas mitte. Aga see polegi ehk kõige halvem asi. Hullem on see, et ta hakkab rünnakuliidriks palgatud leegionärina saama igas mängus ilmselt 40, 50 või isegi 60 tõstet. Selline koormus mõjutab kindlasti tema õlga. Ja see paneb mind natuke muretsema, kuid ma ei saa siinkohal midagi öelda, sest see on tema karjäär ja tema asi, kus ta mängib. Minu asi on teda toetada ja järgmiseks suveks midagi ilusat ette valmistada,” lisas Enard lõpetuseks.

Eesti ja Läti kohtuvad teistkordselt täna kell 18.00 Tartus. Otseülekannet näeb Postimehe vahendusel.

Intervjuu Cedric Enardiga:

scroll to top