fbpx
Close

Cedric Enard: meil on Teppani ja Venno näol olemas kaks kõva karakteriga mängumeest

Cedric Enard nädalavahetusel ühes meeskonnaga rõõmustamas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond teenis kodusel Euroopa Kuldliiga A-alagrupi esimesel turniiril kolm võitu. Eile alistati 0:2 kaotusseisu jäämisest hoolimata 3:2 (20:25, 20:25, 25:19, 25:21, 18:16) lähirivaal Belgia.

“Esiteks, ma ei saa treenerina olla rahul mängu algusega. Me ei mänginud servil ega ka servi vastuvõtul piisavalt hästi, et mängurütmi leida. Õnneks suutis just meeskond mängu muutuse tuua. Meil oli mehi, kes suutsid hästi mängu sekkuda ja võidelda. See oli võistkonna võit, mitte ühe või kahe indiviidi võit. Seetõttu olen ma hetkel ka väga rahul lõpptulemusega,” sõnas Eesti koondise peatreener Cedric Enard pärast mängu teleintervjuus.

Prantslasest juhendaja tegi mängu keskel mitmeid muudatusi, mis aitasid Eesti meeskonna mängu tagasi. Olulises rollis olid vahetusmeestest eelkõige nurgaründaja Albert Hurt, sidemängija Robert Viiber ja diagonaalründaja Oliver Venno, kes Renee Teppani asemel mängu sekkus.

“Ta on rahamängija!” kiitis Enard Vennot. “Tean, et Renee ja Olkuga on meil kaks kõva karakteriga mängumeest. Neil on seetõttu kerge võtta vastutust. Venno suutis olukorda muutuse tuua, ka Viiber oli tubli. Renet (Vanker) oli mängu alguses surve all, sest meie servi vastuvõtt polnud hea. Aga Viiber sekkus hästi.”

Kuivõrd kerge või raske on Enardil teha valikuid koosseisu osas? Häid mängijaid leidub hetkel ju rohkem, kui väljakule mahub. “Mulle meeldib see probleem. See polegi probleem!” naeris Enard.

A-alagruppi juhtiv Eesti jätkab Kuldliigas finaalturniirile pürgimist sel nädalavahetusel Liepajas. Millise koosseisuga plaanib Enard Lätis mängida?

“Ma jätkan oma tunnetuse usaldamist. Täna tundsin, et pean tegema mõned vahetused. Praegu on aeg käes mängida võidu peale. Olen näinud treeningutel palju asju, aga nüüd on mängijatel võimalik end mängudes näidata. See on ikkagi ametlik turniir. Kui ma teen vahetusi, siis peab selles loogika sees olema. Ma ei taha lihtsalt niisama vahetamise pärast vahetusi teha.”

scroll to top