fbpx
Close

Cedric Enard: peamine eesmärk on valmistuda järgmise aasta EM-finaalturniiriks

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna uue peatreeneri Cedric Enardi sõnul asub meie koondis juba tänavu keskenduma järgmise aasta koduseks EM-finaalturniiriks, kuna Euroopa Kuldliigat koroonaviiruse leviku tõttu ilmselt ei toimu.

Võrkpalliliit avalikustas täna Enardi 24-liikmelise koondise kandidaatide nimekirja, millega saab tutvuda siin.

Kuna Renet Vanker ja Märt Tammearu lähevad suvel paariks kuuks ajateenistusse, alustab Enard laagrit 22 mängijaga. Laager saab toimuda mõistagi vaid juhul, kui pandeemia raugeb.

“Tahaksin ideaalis alustada laagrit 22 mängijaga ja sedasi vaikselt toimetada. Mängijad pole tükk aega treenida saanud ja esialgu on suurem rõhk üldfüüsilise parandamisel, et saaks üldse võrkpallimängu juurde minna. Tahtsin esialgse plaani järgi palju aega panna võimalikult paljudele mängijatele, aga olukord on selline, et Kuldliigat ilmselt ei tule ja aega on vähe. Peamine eesmärk on valmistuda järgmise aasta Euroopa meistrivõistlusteks,” rääkis Enard tegevuskavast võrkpalliliidu pressiteate vahendusel.

“Kõik mehed ootavad väga saali pääsemist ja ma ise samuti, selles osas on kõik positiivne. Suhtumine on suurepärane. Olin treenerina esialgu üsna frustreeritud, kui Saksamaal hooaeg lõpetati (Enard on Berliini Volley peatreener – toim.) ja kõik suvised plaanid sassi löödi, ent nüüd harjun. Saan praegu rohkem videotega töötada ja teiste treeneritega võrkpalli- ja maailmaasju arutada, milleks hooajal ja koondise kõrval aega ei jääks. Teeme seega kõik mis võimalik ja loodan, et olukord normaliseerub,” lisas juhendaja.

Loe ka: Enardi valik: kõik Eesti paremad võrkpallurid on üle aastate taas koondises, Lüütsepast saab abitreener

scroll to top