fbpx
Close

Cedric Enard: tahaksin Eesti juhendamist kahtlemata jätkata!

Cedric Enard tunneb, et sooviks Saksamaa esiklubi Berliini kõrval jätkata ka Eesti rahvusmeeskonna juhendamist. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Eesti rahvusmeeskonna peatreeneril Cedric Enardil sai tänase Prantsusmaa-mänguga läbi esimene osa kaks aastat tagasi sõlmitud 2+2 koostööst. Prantslane kinnitas, et sooviks ametis jätkata ja sõlmida jätkulepingu, seega kõik on nüüd kinni alaliidu otsuses.

Enard oli täna pärast kaotust meedia ette saabudes märksa paremas tujus kui paar päeva varem, mil koondis jäi 2:0 eduseisust hoolimata 2:3 alla Horvaatiale. Eesti meedia uuris Enardilt Eesti jaoks kurvalt lõppenud turniiri kohta.

Cedric, kuidas sa tänase mängu kokku võtad?

Me üritasime… Ütlesin poistele kohe, et ilmselt alustavad nad põhikosseisuga, ent hakkavad siis vahetama nii nagu ka eelmises mängus. Aga isegi sellise rotatsiooniga on Prantsusmaa koondis väga tugev. Kõik mängijad olid motiveeritud, et treenerile end tõestada. Nad domineerisid kogu mängu. Andsime neile kohati liiga palju lihtsaid punkte näiteks vastuvõtul. Nende blokk oli täna väga hea. Ja kui Prantsusmaa mängib blokis hästi, siis toovad nad ka kaitses palju palle üles. Nii tulevadki mängu murded. Nad alustasid iga geimi aeglaselt, kuid selline prantslaste mäng ongi. Täna polnud vahet, kes neil platsil oli, mängu iseloom jäi täpselt samaks.

Kas saime praegusest koondisest maksimumi kätte?

Teleintervjuus küsiti mult, kes oli turniiril meie parim mängija. Kindlasti ei taha ma kedagi välja tuua. Pean rääkima kogu meeskonnast tervikuna. Tuleb meeles pidama, mis meiega juhtus. Kert Toobal – väljas. Martti Juhkami – väljas. Robert Täht – väljas. Märt Tammearu – väljas. Karli Allik – väljas… Lõpuks oli seda kõike liiast. Noored, nagu näiteks Renet Vanker, Robert Viiber ja Albert Hurt pidi astuma esile. Kodusel EM-finaalturniiril pole seda kindlasti lihtne teha. Euroopa Kuldliiga mängud pole kindlasti sellega võrreldavad. Aga see kogemus on tulevikuks väga hea. Praegu nad veel värisesid mõnes olukorras, aga edaspidiseks saadi siit hea põhi alla. Tervikuna oli turniir suur pettumus. Mul pole midagi halba mängijatele öelda – nad üritasid. Kogenumad proovisid nooremaid aidata. Kõik andsid endast maksimumi. Treeneritetiim katsetas erinevaid muudatusi igal positsioonil. Midagi kahetseda pole, aga pettumus jääb hinge.

Kas soovid Eesti koondise eesotsas jätkata?

Jah, kahtlemata! Sellise koondisega töötamine nõuab aega. Eelmisel suvel polnud ametlikke võistlusmänge, aga tänavune suvi oli väga huvitav. Samas jääb suhu halb maik, sest me ei saanud kordagi päris täiskoosseisus mängida. Mul püsib kõrge motivatsioon siin nende meestega jätkata. Tean, et osad mängijad ilmselt lõpetavad koondisekarjääri. Näiteks Kert. Aga kaks uut sidemängijat [Robert Viiber ja Renet Vanker] on meie tulevik. Nad täiendavad teinetest, moodustades hea duo ja kombinatsiooni. Ootan väga, et saaksin nende ja teistega tööd jätkata.

Kas tunned, et mängijad ja alaliit on samuti sinu seljataga?

Eks paistab, vestlus ootab ees. Mul Hanno [Pevkuriga] head suhted. Samamoodi ka mängijatega.

Hanno Pevkur ütles eile lindistatud “Kuldse geimi” saates, et otsus Enardi tuleviku osas tehakse pärast EM-i. Ta ei soovinud prantslase seni tehtud tööd veel kommenteerida.

scroll to top