fbpx
Close

CEV langetas otsuse: Saaremaale makstakse 10 000-eurone preemia välja

Ioannis Kalmazidis eurosarjas Saaremaa meeskonda juhendamas. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Euroopa võrkpalliföderatsioon (CEV) otsustas 2. aprillil, et erinevate eurosarjade auhinnafondist makstakse 2,6 miljonit eurot juba praegu klubidele, kes selle raha senipeetud mängudega välja on teeninud.

Kuigi CEV pole eurosarjade jätkamise osas veel lõplikku otsust teinud, peeti koroonaviiruse pandeemiast tulenevat majanduslikku kahju klubidele piisavalt suureks, et alustada auhinnarahade väljamaksmisega juba nüüd.

Ühtlasi tähendab see uudis, et Saaremaast saab esimene Eesti võrkpalliklubi, kes on eurosarjas preemiat teeninud. Saarlastele makstakse CEV Challenge Cupis veerandfinaali jõudmise eest 10 000 eurot.

“Loodame siiralt, et selle raha kiire ja õigeaegne kasutamine aitab panustada meie klubide pingutustesse, mida nad ootamatu kriisiga toimetulemiseks peavad tegema,” kommenteeris CEV-i president Aleksandar Boricic. “Jälgime ka praegu pandeemia kulgu Euroopas ja kogu maailmas enne 2020. aasta eurohooaja osas edasiste otsuste langetamist.”

CEV-i meeste ja naiste eurosarjadele mõeldud auhinnafond on tänavu kokku 5,3 miljonit eurot, ent sisuliselt pool sellest jääb kuni järgmiste otsuste vastuvõtmiseni õhku rippuma, sest medalimängudeni pole jõutud.

Artikli autor: Kertu Laak

scroll to top