Colito tegutses sisuliselt perfektselt, kuid Belgia alistas põnevuskohtumises Hispaania

Belgia rahvusmeeskond. | Foto: CEV

Tartus peetaval Kuldliiga alagrupiturniiril pidasid päeva avamängu Hispaania ja Belgia, millest väljus võitjana neist viimane tulemusega 3:1 (25:23, 21:25, 25:22, 35:33)

Eile mängis Hispaania Eesti rahvusmeeskonnaga ja sai kindla 0:3 kaotuse. Belgia alistas pärast avageimi kaotust 3:1 Läti.

Kohtumine kulges võrdsete heitlusena, mida näitavad ka geimide lõpptulemused. Viimaseks jäänud maratongeimis pakkus mängu viimane punkt palju kõneainet. Hollandlasest peakohtunik Wouter Der Baar vilistas rünnaku auti, mille peale hispaanlased isegi veel mitu minutit pärast mängu protesteerisid. Kahjuks ei saa me kinnitada, kas kohtuniku otsus oli õige või mitte, aga sellisest väga pikaks kujunenud geim lõppes.

Võitjate parim oli nende nimekaim mängija ehk Sam Deroo 24 punktiga (+16), Jolan Cox lisas 19 ja Tomas Rousseaux 16 punkti (efektiivsus vastavalt +13 ja +10).

Hispaania resultatiivseim oli Renato Augusto Colito, kes tõi üleplatsimehena 27 punkti. Kasutegur oli diagonaalründajal suisa +25.

Kell 19 lähevad omavahel vastamisi Eesti ja Läti. Kohtumist näeb nii Kanal 12 kui ka Postimehe vahendusel.