Credit24 liigas oli Puparti, Gvozdevi ja Orava suur päev, Eesti klubidel nüüd juba kolmikjuhtimine

Daniel Maciel, Reto Giger, Javier Jimenez, Keith Pupart ja Henri Treial. | Foto: Siim Semiskar

Credit24 Meistriliigas peeti täna kolm kohtumist, millest väljusid võitjatena Eesti klubid Saaremaa, Pärnu ja Tallinna Selver.

Päeva esimeses mängus alistas liider Saaremaa võõrsil 3:1 (25:14, 25:19, 20:25, 25:18) Jekabpilsi Luši. Eesti klubi suurimaks punktikütiks kerkis 34-aastane vanameister Keith Pupart, kes tõi 22 punkti (+18). Oma Saaremaa-karjääri resultatiivseima mängu teinud nurgaründaja rünnakuprotsent oli meeskonna parim (28-st 16 ehk 57%), lisaks pani ta suisa neli blokki ja lõi kaks ässa. Javier Jimenez lisas 13 ja Daniel Maciel 12 punkti (kasutegur mõlemal +7). Saarlaste vastuvõtt oli 44%, rünnak 42%, lisaks saadi 10 blokki ja löödi 9 ässa. Lõunanaabrite tulemuslikemad olid Janis Medenis ja Armands Abolinš 12 punktiga (+9 ja +6). Lätlased said serve vastu 46-protsendiliselt, rünnak oli 36%, lisa tuli 8 bloki ja kõigest ühe ässa näol.

Pärnu Võrkpalliklubi võitis neljas geimis Jelgavat 3:1 (25:18, 25:20, 23:25, 25:15). Suurepärase esituse tegi Pärnu temporündaja Andrei Gvozdev, kes tõi 16 punkti (+15), realiseerides 15 tõstest 13 (87%!) ning tõi 3 punkti blokiga. Sama palju punkte kogus ka lätlane Kristaps Platacs, kelle efektiivsusnäitaja oli +8. Pärnakate vastuvõtt oli korralik 62%, rünnak 51%, lisaks saadi 14 blokki ja löödi 3 ässa. Jelgava resultatiivsemaks kerkis Karlis Pauls Levinskis, kes tõi üleplatsimehena 21 punkti (+9). Lätlaste vastuvõtt oli 50%, rünnak 42%, lisaks kanti nende kontosse 6 blokki ja 3 ässa.

Tallinna Selver võttis päeva viimases mängus samuti Tallinnas mänge pidavate Riia ja Jelgava naiste vastu Riia Tehnikaülikooli, kes alistati tulemusega 3:1 (28:26, 17:25, 25:20, 25:17)Esimeses geimis 7-punktilisse kaotusseisu jäänud Selver suutis numbrid tablool enda kasuks pöörata ja geimivõidu võtta. Selveri hea hoog rauges teise geimi keskel – eduseis mängiti maha ning geim kaotati 8 punktiga. Kolmandas ja neljandas geimis oli pealinnaklubi vastasest üle ning teenis vajalikud 3 punkti.

Võitjate resultatiivseim oli 24-aastane Oliver Orav, kes tõi 24 punkti (+16). Selveri diagonaalründaja Matej Šmidl tegi mängu esimeses pooles suisa 10 lihtviga ja vahetati välja. Et Timo Lõhmus jäi mängust haiguse tõttu eemale, saatis Selveri treener Alessandro Piroli väljakule Denis Losnikovi. Orav liigutati oma esimese armastuse ehk diagonaalründaja koha peale ning Allik ja Losnikov jätkasid nurkades, tuues vastavalt 12 (+6) ja 3 punkti (+1). 17-aastane temporündaja Marx Aru, kes pääses Mihkel Varblase asemel algkoosseisu, lisas 10 punkti (+7). Selveri rünnakuprotsent oli 42, vastastel 41, vastuvõtuprotsent oli vastavalt 52 ja 40. Blokipunkte kogunes pealinnaklubil 12 ja vastastel 10.

Lõunanaabrite resultatiivseimad olid Gatis Garklavs 18 (+6), Antons Nazarovs 10 (+10) ja Andrejs Zavorotnijs 9 punktiga (+6). Lätlaste vastuvõtt oli 40%, rünnak 41%, lisaks saadi 10 blokki ja löödi 6 ässa.

Liigatabelis jätkab liidrina Saaremaa, olles kogunud 53 punkti, Selver tõusis 40 punktiga kolmandaks ning Pärnu jätkab 30 punktiga viiendal kohal. Põhiturniiri lõpuni on jäänud meeskondadel mängida kolm kuni kuus kohtumist.

Homme on kavas kolm kohtumist, kui Tartu Bigbank võõrustab kell 13 TalTechi, Pärnu kohtub kodusaalis kell 17 Riia Tehnikaülikooliga ja Selver võtab kell 19 vastu Jelgava.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht