Credit24 Meistriliiga sai avalöögi – noort Selverit jagus kogenud Tartu vastu vaid avageimiks

Tartu Bigbank. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Täna sai alguse Credit24 Meistriliiga, kui omavahel läksid vastamisi eelmise aasta karikavõistluste võitja ja finalist ehk Tallinna Selver ja Tartu Bigbank. Kaotatud avageimi järel võttis 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:13) võidu kodus mänginud Bigbank.

Viimati kohtusid meeskonnad tähtsates mängudes omavahel just eelmise aasta detsembris peetud karikavõistluste finaalis, kus Tallina klubi võttis 3:1 võidu. Tänavu on peetud ka kaks sõpruskohtumist, mis mõlemad lõppesid 2:2 viigiga.

Kohe mängu alguses üllatas Selveri peatreener Andres Toobal algkooseisuga, kui Denis Losnikovi kõrval alustas kohtumist teise nurgaründajana 22- aastane Mart Toom mitte Oliver Orav ega kanadalane Pierce Johnson. Ka Tartu loots Alar Rikberg tegi võrreldes Meistrite liiga kohtumistes Amriswiliga ühe vahetuse, kui Mart Naaberi asemel jooksis platsile kogenud Kevin Soo.

Avageimis läks taaralinnaklubi kiirelt mõne punktiga juhtima ja geimi edenedes suurendas edu. Selver end siiski veel murda ei lasknud ja hakkas vahet vaikselt tagasi mängima. Kannatlikkus tõi edu ja külalised võtsid minimaalse 25:23 geimivõidu.

Teise geimi algus sarnanes esimesel, kui Bigbank haaras kohe kuuepunktilise (9:3) edu. Seekord kodumeeskond Selveril suurt tagasitulekut teha ei lasknud ja võitis vaatuse 25:21 ja viigistas mänguseisu 1:1-le.

Kolmandas geimis läks hoopis Selver mitme punktiga juhtima ja Tartu pidi hakkama vahet tagasi mängima. Kümmekond minutit hiljem oligi seis 10:10 viigis. Seejärel Bigbank enam gaasi maha ei lasknud ja oli mängu võidust ning kolmest punktist geimi kaugusel.

Kui esimeses kolmes geimis alustas Tartu sidemängijana Aleksander Eerma, siis neljandat geimi alustas juba Ronald Järv, kes sekkus eelnevates geimides vahetusest. Bigbank juhtis geimi algusest lõpuni ja võttis Credit24 Meistriliiga avamängus kolm punkti.

Tartu resultatiivsemaks kerkis 19 punktiga (+14) Albert Hurt, Martti Juhkami lisas 17 punkti (+11). Võitjate vastuvõtt oli 59%, rünnak 49%, lisa tuli 13 bloki (5 Hurt) ja 5 ässa näol.

Selveri tulemuslikem oli Denis Losnikov, kes tõi 14 punkti (+4). Pealinnaklubi mängijad said serve vastu 49-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 40-protsendiliselt, lisaks teeniti kuus blokki ja löödi viis ässa.

Tartu peab Balti liiga järgmise kohtumise 17. oktoobril kell 17, kui kodus mängitakse TalTechiga. Selveri võtab 16. oktoobril kell 18 vastu Pärnu Võrkpalliklubi.