Credit24 Meistriliigas lõppes teine ja algas kolmas ring – Tallinnas nähti kaht ühepoolset mängu

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas oli täna ühepoolsete mängude päev, kui Saaremaa Võrkpalliklubi alistas võõrsil 3:0 (16, 14, 18) Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Selver kodus 3:0 (18, 24, 18) Limbaži. Mõlemad kohtumised kestsid vähem kui poolteist tundi.

Saaremaa haaras TalTechi vastu initsiatiivi esimestel minutitel ega andnudki seda käest. Neljanda kohtumise Saaremaa meeskonna peatreenerina pidanud Ioannis Kalmazidis mängitas kaks esimest geimi põhimehi ja lasi seejärel mängu ka mitmed varumängijad. Austraalia koondise juurest naasnud temporündaja Beau Graham oli lõpuks üleplatsimees 10 punktiga (+7), Javier Jimenez lisas 8 (+5) ning Daniel Maciel ja Keith Pupart 7 punkti (+4 ja +3). TalTechile tõid nii Jörgen Vanamõisa kui ka Mihkel Nuut 8 punkti (+5 ja 0), Valentin Kordas piirdus 5 punktiga (-4). TalTech jäi saarlastele täna alla igas elemendis. Tasub lisada, et TalTechi põhisidemängija Aleksander Eerma sooritas ülikoolis kell 18 eksamit ja jõudis kell 19 alanud mängule paar minutit enne avavilet, tegi seejärel avageimis sooja ja sekkus Karlo Remy Kallendi asemel väljakule geimi lõpus, mil meeskond oli juba suures kaotusseisus.

Selveri võidumängus jagas peatreener Alessandro Piroli mänguaega samuti tavapärasest heldemalt. Üleplatsimeheks kerkis 23 punktiga (+11) Tšehhi diagonaalründaja Matej Šmidl, nurgaründaja positsioonil tegutsenud Oliver Orav ja Timo Lõhmus lisasid kumbki 9 punkti (+6 ja +1). Lõhmuse servi vastuvõtt oli kehvapoolne 39 protsenti, ka rünnak ei õnnestunud parimal moel (31%). Küll aga oli ta edukas servijoone taga (2 ässa) ja blokis (3 blokipunkti). Tavapärastest põhimeestest ei kuulunud Selveril täna algrivistusse nurgamees Karli Allik ega libero Rauno Haidla, neid asendasid Lõhmus ja Sten Vahtras. Limbažile tõi andekas temporündaja Edgars Šimanskis 8 punkti (+3).

Tänasega sai Eesti – Läti ühisliigas läbi teine ring. Põhiturniiri võidu eest on jäänud võitlema suure tõenäosusega veel vaid Tartu Bigbank ja Saaremaa, keda lahutab kaheksa viimase mängu eel vaid üks punkt. Selver, kes pidas täna juba kolmanda ringi avamatši, jagab ühe mängu vähem pidanud Jekabpilšiga kolmandat kohta, TalTech on seitsmes ja Limbaži üheksas ehk viimane.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht