Cretu ja Rikberg tegid Poolas vägeva comeback’i ja röövisid liidrilt esimese punkti

Gheorghe Cretu ja Alar Rikberg panid esmakordselt Resovia mängima sedasi, nagu nende võimed lubavad. | Foto: PlusLiga

Poola kõrgliigas läksid täna vastamisi tabeli viimane ja esimene, kui Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi uus koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia võõrustas täismaja ees Kedzierzyn-Kozle Zaksat. Kohtumise võitis Zaksa 3:2 (13, 26, -20, -23, 18).

Resovia, kes alustas Cretu-aega kahe kaotusega, näis täna olevat silmitsi mission impossible’iga, sest Andrea Gardini juhendatav Zaksa polnud tänavu kuue mänguga veel ainsatki punkti vastastele loovutanud. Resovia kaotas avageimi 13:25, minetas teises 22:20 eduseisu ja paistiski liikuvat 0:3 kaotuse suunas, ent…

Ent kosus. Resovia võitis Damian Schulzi ja Thibault Rossard’i vedamisel kaks järgnevat geimi 25:20 ja 25:23, võrdsustas seisu ja, mis kõige tähtsam, tõestas, et meeskond võib uute treenerite toel tõusta tagasi Euroopa tippu. Viienda geimi otsustavad hetked kulgesid punkt-punkti heitluses. Zaksa kaitses ühe matšpalli ja realiseeris oma viienda, võites lõpuks 20:18. Resovia poolehoidjad pidid leppima küll allajäämisega, ent nägid üle pika aja kodusaalis tõelist võrkpallietendust, mis kestis pea kolm tundi.

Mängu statistika pole Poola liiga kodulehele veel jõudnud, ent matši parimaks valiti Belgia koondise ja Zaksa nurgaründaja Sam Deroo. Kohtumist oli vaatamas seejuures Euroopa aasta treener, Belgia koondise eelmine peatreener Vital Heynen, kes viis tänavu Poola maailmameistriks.

Zaksa jätkab liigatabeli tipus uhkes üksilduses, olles kogunud seitsme mänguga 20 punkti. Liidritelt tänavu esimese punkti röövinud Resovia on jätkuvalt viimane, kuid kahekordistas oma punktiskoori ühelt kahele.

Vaata videot teises geimis seisul 25:25 aset leidnud pallivahetusest, mis kestis suisa 45 sekundit: