fbpx
Close

Cretu ja Sammelvuo jäid karika finaalturniiril Verbovi ja Alekno vastu jõuetuks

Gheorghe Cretu, Aleksei Verbov ja Vladimir Alekno ning Tuomas Sammelvuo. | Fotod: klubide kodulehed

Venemaa karikavõitjaks krooniti taaskord Kaasani Zeniit, kes sai Moskvas Dünamo spordipalees toimunud finaalturniiril jagu nii Kemerovo Kuzbassist kui ka Peterburi Zeniidist.

Kolmapäevases poolfinaalis ei jätnud Kaasan valitsevale Venemaa meistrile Kuzbassile vähimatki võimalust, teenides 3:0 (20, 15, 18) võidu. Bulgaarlasest diagonaalründaja Tsvetan Sokolov tõi Zeniidile 15 (+9) ja Bogdan Glivenko Kuzbassile 14 punkti (+1). Zeniit realiseeris rünnakuid 20 protsendi võrra paremini kui Kuzbass (56% vs 37%).

Teises poolfinaalis võttis üllatavalt kindla võidu Tuomas Sammelvuo juhendatav Peterburi Zeniit, kes alistas 3:0 (23, 22, 21) Moskva Dünamo. Oreol Kameho tõi võitjatele 17 (+7) ja Sam Deroo kaotajatele 16 punkti (+8).

Finaalis läksid seega vastamisi Aleksei Verbovi ja Vladimir Alekno poolt juhendatav Kaasani Zeniit ja Sammelvuo treenitav Peterburi Zeniit. Ent ka selles mängus sai kõik selgeks juba pooleteise tunniga, sest Kaasan võttis 3:0 (14, 21, 20) võidu. Võitjate tulemuslikumad olid Sokolov 14 (+2) ja Maksim Mihhailov 12 punktiga (+7), Peterburile tõi Kameho 13 (+8) ja György Grozer 11 punkti (+3).

Karikavõistluste finaalturniiri parimaks mängijaks valiti 31-aastane Maksim Mihhailov.

scroll to top