fbpx
Close

Gheorghe Cretu: meie alagrupis on üks eriline külaline

Gheorghe Cretu | Foto: CEV

Eesti rahvuskoondis peab homme Rotterdamis oma avakohtumise tänavustel Euroopa meistrivõistlustel, kui vastakuti minnakse valitseva maailmameistri Poolaga, kelle ridades näeme mängimas ka maailma üheks paremaks võrkpalluriks peetavat Wilfredo Leoni.

Meie meeskonna peatreener Gheorghe Cretu ütles täna toimunud pressikonverentsil Eesti ajakirjanikele, et kuigi ettevalmistusperiood oli pikk, siis mehed ootasid Euroopa meistrivõistlusi väga.

“Meeleolu on loomulikult ülev. Meil oli pikk ettevalmistusperiood, mis oli spetsiaalselt selleks turniiriks mõeldud. Meie alagrupis on üks eriline külaline maailmameister Poola näol. Nende vastu tahavad kõik näidata head võrkpalli. Poolakate vastu mängimine on meie jaoks lisamotivatsioon, sest üldiselt näeme neid ainult televiisori vahendusel. Õnneks on meie tase viimase paari aastaga nii palju tõusnud, et saime enne EM-i mängida väga tugeva koondisega (Bulgaaria),” rääkis Rumeenia ja Austria passi omav mees.

Mänge on seekordsel EM-il rohkem kui tavaliselt (kui varasematel EM-idel osales 16 meeskonda, siis tänavu on see arv 24 – toim.), kuid selleks on meeskonnad valmistunud, ütleb Cretu.

“Selge on see, et tänavune ajakava on teistsugusem kui varem. Kõik meeskonnad on selliseks pikaks turniiriks valmistunud ja olgem ausad, kõigil meie alagrupiliikmetel on piisavalt pikk pink, et tuua platsilt võrdväärne vahetus algkoosseisu mängijale. On väga lihtne muuta rotatsiooni, kui sul on kõik mehed terved. Ma ei oleks üllatunud, kui edasipääsu otsustaks alagrupi viimane mäng.”

“Ma arvan, et kõige tähsam on meie jaoks edasipääs, sest kunagi ei tea, kes play-off‘is vastu võib tulla. Suuremad võrkpalliriigid valivad endale väljalangemismängudes vastast, kuid meie seda ei tee. Meie tahame näidata oma parimat võrkpalli igas kohtumises ja pole vahet, kes meile pärast alagrupimänge vastu tuleb,” lausus ta.

Kuigi mõned meie mängijad on olnud kimpus vigastustega, siis Cretu sõnul on kõik mehed nüüdseks terved ja valmis endast kõik andma.

“Tõsi ta on, et vigastused on meid natukene räsinud, kuid nii Renee (Teppan) kui ka Robert (Täht) on sellises konditsioonis, et nad saavad anda endast maksimumi. Võrkpalliföderatsioon on olnud meile suureks toeks ja loomulikult ka Eesti arstid, kes on mängijad selleks võistluseks jõudnud korda teha. Füüsilise poole pealt on suurepärast tööd teinud Mirko Fasini.”

Ning lisaks kõigele eelnevale on alates 2014. aastast Eesti meeste võrkpallikoondist juhendaval Cretul mõni sõna ka meie koondise fännidele.

“Ma arvan, et paljud ei saa aru sellest sidemest, mis on mängijate ja fännide vahel. See suurepärane keemia on tulnud aastate jooksul, juba enne minu tulekut koondise eesotsa. 2015 ja 2017 toimunud EM-idel oli meid juba väga palju inimesi toetamas. Sama on ka siin Hollandis. See on meie jaoks väga eriline, sest mehed annavad väljakul endast nii palju, kui suudavad. Kõik need emotsioonid, võitlused, võidud ja kaotused – kui meie mehed saali tulevad, siis on fännide silmadest näha, et nad hoolivad.”

“Viimased kaks aastat on olnud minu jaoks erilised, sest ma sain ühe vägeva auhinna (Cretu valiti nii 2017 kui ka 2018 Eesti aasta treeneriks – toim.) ja ma pean selle eest tänama Eesti poolehoidjaid. Nad nägid, kui palju rasket tööd koondis on teinud ja hindasid nii mind kui ka mängijaid väga kõrgelt selle auhinnaga. Müts maha meie suurepäraste fännide ees!”

 

scroll to top