fbpx
Close

Cretu võtab ühe Eesti koondislase endaga Kemerovosse ikkagi kaasa

Eesti rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Cretu (paremalt), Rainer Vassiljev, Alar Rikberg, Mirko Fasini ja Gardo Maruste. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna endise peatreeneri Gheorghe Cretu kombel liitub Venemaa meisterklubi Kemerovo Kuzbassiga ka itaallasest füüsilise ettevalmistuse treener Mirko Fasini.

Esmapilgul paistis, et ükski Eesti koondise abilistest ei saa Cretuga ühineda, sest kõigil oli oktoobri alguseks uus koduklubi juba leitud. Fasini jõudis lõpuks oma tänavuse tööandja Saaremaa Võrkpalliklubiga kokkuleppele, mis lubas tal ikkagi Venemaale lennata.

“Füüsiliselt on Mirko edaspidi Kemerovos, aga samaaegselt jätkab ta ka meie aitamist,” sõnas Saaremaa meeskonna tegevjuht Hannes Sepp esmaspäeva hommikupoolikul Võrkpall24’le. “Sõjajalal me pole. Leidsime Mirkoga ühise keele, kuidas ta saaks edaspidi mõlemale meeskonnale kasulik olla. Mirko analüüsib distantsilt meeste treeninguid ja sooritusi ning suhtleb mängijatega telefonitsi. Eesti koondislased Rauno (Tamme) ja Henri (Treial) tunnevad tema treeningkavasid läbi ja lõhki, nii et saame iseseisvalt hakkama. Kui tunneme mingil hetkel, et vajame kedagi ikkagi ka kohapeal appi, siis otsustame jooksvalt. Aga Mirkoga on meil kehtiv leping kuni hooaja lõpuni.”

Kemerovo statistikuks saab Francesco Olenik, kes töötas Cretuga kuus aastat tagasi koos Kataris. Hiljem on ta olnud Belchatowi Skra skaut ja treener-statistik Itaalia madalamates liigades.

Eesti koondise tänavuse staffi töökohad:

Gheorghe Cretu – Kemerovo Kuzbass (Venemaa)
Rainer Vassiljev – Lubini Cuprum (Poola)
Alar Rikberg – Tartu Bigbank (Eesti)
Mirko Fasini – Saaremaa VK/Kemerovo Kuzbass (Eesti/Venemaa)
Gardo Maruste – Saaremaa VK (Eesti)
Märt Pajusalu – Saaremaa VK (Eesti)
Robin Ristmäe – Eesti võrkpalliliit

Loe ka: Kas Mirko Fasini sooviks jätkata Eesti koondise treenerina? “See on rumal küsimus!”

scroll to top