fbpx
Close

Cretul on seoses Eesti B-koondisega suur unistus, alaliit peab plaani realistlikuks

Eesti B-koondis eelmisel kevadel. | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusmeeskonna peatreeneri Gheorghe Cretu sõnul ei tähenda tänavune vaheaasta seda, et ta B-koondise projekti maha oleks matnud.

Vastupidi, eelmisel aastal Eesti meeskonna järelkasvule loodud B-koondis võiks järgmisest aastast tegevust jätkata. Tänavu tekkis lihtsalt olukord, kus Eesti teenis Euroopa Kuldliiga finaalturniiri korraldusõiguse, mis tähendas seda, et koht poolfinaalis tagati automaatselt ning maikuuks sai anda põhimeestele pikka suve silmas pidades lisapuhkust. Nii loodigi ennenägematu 23 liikmega A-koondis, kuhu mahtusid ka mitmed mängijad eelmise aasta B-koondisest.

“Kogu lugu on tegelikult väga lihtne. Eesti meistrivõistlustel saavad mängukoormust väga paljud noored mängijad. On äärmiselt oluline, et nad tegeleksid suvel tõsiselt enda arendamisega, mitte ei toksiks lihtsalt natuke rannavollet. Seda on mul valus vaadata. Nad peaksid olema suvel rakkes ja tegema läbimõeldult trenni,” ütleb rumeenlane.

Cretu sõnul võiks B-koondis osaleda tulevikus sarnaselt A-koondisele Euroopa liigas.

“Väga oluline on ka see, et noormängijatel tekiks kontakt Euroopa võrkpalliga. Kuna Eesti võrkpallis jagub talente, võib see (kontakt Euroopaga) saada meie tuleviku osas otsustavaks,” arvab Cretu. “Tulevikuplaane tehes sõltub kõik rahakotist. Noortega tuleks mängida rahvusvahelisi mänge nii palju, kui võimalik. B-koondis võiks minu hinnangul osaleda Euroopa Hõbeliigas. Nii saaks ka A-koondis väga hea ülevaate sellest, kes järelkasvust edasi on arenenud ja vääriks kohta esindusmeeskonnas.”

Eesti võrkpalliliidu peasekretäri Helen Veermäe sõnul pole Cretu plaan sugugi utoopiline.

“B-koondise Hõbeliigaga liitumine võiks olla loogiline samm ja seega ka eesmärk. Aga seda, millal selle plaani ellu suudame viia, ei oska ma täna veel öelda. B-koondise ülalpidamiskulud on Euroopa liiga perioodi silmas pidades sisuliselt võrdsed A-koondisega, vaid osalemistasu on Kuldliigas kõrgem kui Hõbeliigas.”

Eesti koondise eile avaldatud 26-mehelisest nimekirjast leiab koguni 8 mullust B-koondislast: nurgaründajad Kevin Saar ja Stefan Kaibald, temporündajad Mart Naaber ja Alex Saaremaa, sidemängijad Markkus Keel, Renet Vanker ja Robert Viiber ning libero Johan Vahter. Lisaks on meeskonnas 18-aastane nurgaründaja Märt Tammearu, kes mullu mängis kogu suve rannavõrkpalli.

Gheorghe Cretu. | Foto: Siim Semiskar
scroll to top