fbpx
Close

Cretult peapesu saanud Täht: see oli väga egoistlik käitumine minu poolt

Robert Täht Poola kõrge bloki vastu rünnakul. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond andis EM-i avavoorus valitsevale maailmameistrile Poolale kõva lahingu, kuid kaotas lõpuks 1:3 (-22, 25, -22, -20).

Eesti koondise algkoosseis oli täna järgnev: Kert Toobal, Robert Täht, Martti Juhkami, Timo Tammemaa, Ardo Kreek, Renee Teppan ja Rait Rikberg. Kolmanda geimi alguses, kui Eesti oli äsja seisu viigistanud, saatis peatreener Gheorghe Cretu aga väljakule varumehed, kes mängisid mängu lõpuni ja ei teinud seda kaotusest hoolimata sugugi kehvasti. Täht oli üks neist, kes pidi teise geimi järel puhkama tulema.

“Läksin väga raske südamega pingile, aga seda oli lausa lust edasi vaadata, kuidas varumehed tulid külmana mängu ja suutsid taset hoida. Tavaliselt pole peatreener (Gheorghe Cretu) selliseid plaane teinud, (et poole mängu pealt tulevad varumehed väljakule – toim.) aga täna ta tegi. Kuna ta on reeglina emotsiooni pealt otsustaja, siis tuli mulle väikese üllatusena, et ta oma plaanist kinni pidas. Nii palju ta ikkagi tegelikult muutis, et esialgu pidid põhimehed mängima ainult esimese geimi, aga lõpuks mängisime kaks,” ütles Täht.

“Gianni talitas väga targalt. Värskus värskuseks, aga just see oli väga oluline, et kõik mehed said platsi tunnetada ja on nüüd valmis turniiri edasises faasis meeskonda aitama.”

Täht tunnistab, et sai Cretult pärast teist geimi ka kiire peapesu.

“Ma läksin ka korra peatreeneriga n-ö sõnasõtta,” muigas Täht tagantjärele maha rahunenuna. “Ma pidin väga vähe tegema, et sealt peapesu saada. Aga see (soov mängu jätkata) oli minu poolt egoistlik käitumine, sest meil on kõik mehed suvel kõvasti tööd rabanud ja väärivad kindlasti mänguaega. Ma kahtlen, kas isegi see, kui me saanuks punkti Poola vastu, oleks midagi kokkuvõttes meie jaoks muutnud. Pigem näitas vahetuste tegemine peatreeneri enesekindlust. Et ta usaldab kõiki mehi ja mehed ei vedanud teda ka alt.”

Eesti jätkab EM-finaalturniiri homme, kui läheb Montenegro vastu väljakule favoriidina.

“Homme on pinge teistsugune, kuna meil on kindlasti võitu vaja,” sõnas 26-aastane Täht lõpetuseks.

scroll to top