fbpx
Close

Curtis Stockton: Toobali liitumine oli üks tegureid, miks otsustasin Tartusse naasta

Curtis Stockton rünnakul. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Austraalia koondise 26-aastane diagonaalründaja Curtis Stockton tunneb rõõmu, et mängib aastase vaheaja järel taas Tartu Bigbankis.

“Siin on tore tagasi olla. Tartu on ilus linn ja mulle tõesti meeldis siin kaks hooaega tagasi mängida. Tundsin toona, et sain Tartus treenides ja mängides selgelt paremaks mängijaks. Nüüd on hea siin tagasi olla ja enda kallal töötamist jätkata,” ütles Stockton, kes tüüris Pleiss Robinsoni eelmisel hooajal Prantsusmaa esiliigas läbi aegade parima kohani, neljandaks.

198-sentimeetrise Stocktoni sõnul aitasid tal valikut langetada kogenud libero Rait Rikberg ja sidemängija Kert Toobal, kes liituvad meeskonnaga peatselt.

“Kerdi liitumine oli üks asi, mida mänedžer rõhutas, kui minu taasliitumist arutasime. Ta arvab, et Kert on tõeliselt hea sidemängija ning me sobiksime kokku. Ka Rait on imeline – ta hoiab palli põrandalt eemal. Ma arvan, et need mehed annavad meie meeskonnale vajalikku kogemust. Ka treeningud on paremad, kui 8-9 mängija asemel on kohal 10-11 meest.”

Austraalia rahvusmeeskonnas jäi Stoctonil seljataha esimene tõsisem suvi, kus ta ka regulaarselt väljakule pääses.

“See oli mu teine aasta Austraalia koondises. Kui ava-aastal sain minimaalselt mänguaega, siis tänavu andis treener mulle palju võimalusi. On imeline mängida maailma tippmängijate vastu,” ütles Stockton.

Koondises jagas Stockton mänguaega Lincoln Williamsiga, kes sai mäletatavasti tuule tiibadesse Tallinna Selveris.

“Lincoln mängis Eestis kolm hooaega. Ta lööb palli väga võimsalt. Meie vahel pole otseselt konkurentsi, sest koondise mängugraafik on suvel väga tihe. Kui nädalas on näiteks kolm mängu, siis pole võimalik, et kasutatakse ainult üht meest. Lincoln mängis minust rohkem, kuid mul oli hea meel talle vahel vahetust anda.”

Intervjuuga liitus vahepeal Tartu temporündaja Mihkel Tanila, kes naljatles, et tegelikult oli Williamsi ja Stoctoni vahel konkurents küll.

“Mihkel on väga positiivne tüüp. Ta on väga tugev ja pushib meid jõusaalis kõvasti,” ütles Stockton Tanilat iseloomustades. “Curtis on känguru Austraaliast, aga mitte nii hea nagu Linc,” lõõpis Tanila vastu.

Vaata kogu intervjuud videost!

scroll to top