Daniel Maciel valusa kaotuse järel: see oli täielikult meie viga

Daniel Maciel.| Foto: Riina Vals/SK Duo

Täna sai läbi Saaremaa Võrkpalliklubi kaheaastane karikavõidu-periood, kui alistuti Saku suurhallis Tartu Bigbankile 2:3 (25:23; 25:17; 21:25; 24:26; 19:21). Brasiillasest diagonaalründaja Daniel Maciel tõdes, et kaotuses on nad ise süüdi ning puudu jäi mentaalsest stabiilsusest.

Kuidas hindad oma meeskonna tänast sooritust?

See oli täielikult meie viga, et mängu kaotasime. Mängisime kaks geimi väga hästi ja seejärel kaotasime mõistuse. Meil läks silme eest mustaks ning andsime Tartule võimaluse saada enesekindlus ja julgus tagasi. Tartu on väga tugev ning enesekindel võistkond. Nad võitlesid kõvasti ja kolmandas geimis ei suutnud me enam neile vastu saada. Oleme ise oma kaotuses süüdi.

Mis läks valestI?

Kaotuse põhjustas meie mentaalne seisund. Me ei saa võita, kui mängime kaks väga head geimi ja läheme seejärel lukku ning ei tee mitte midagi. See kõik oli meil peas kinni. Andsime Tartule kahe geimivõidu järel võimaluse ning nad tulid seejärel tugevamana tagasi.

Kuidas üksteist raskel seisul motiveerite?

Räägime üksteisega, et on vaja hoida pead kõrgel. Räägime tehnilistest aspektidest, erinevatest detailidest ning kuidas üleüldse paremat mängu mängida. Nii me aitame üksteist.

Kuivõrd suutsite esialgsest mänguplaanist kinni pidada?

Suutsime esimesed kaks geimi plaanist kinni pidada ning jätsime seejärel üllatuste jaoks liigselt ruumi. Tartu ei jätnud võimalust kasutamata ning nad üllatasid meid. Brasiilias on üks portugalikeelne väljend, et kui sa viskad kana põrandale, siis astu kana kaelale ja ära lase tal jooksma minna. See ütlus võtabki tänase mängu kokku. Me võitlesime Tartu vastu, surusime nad vastu põrandat, kuid seejärel lasime neil jooksu pista ning nad tulid tugevamana tagasi.

Mis oli täna Saaremaa tugevaimaks küljeks?

Me tulime lõpus tagasi – see oli positiivne. Suutsime end pärast kahte väga halba geimi taas kokku võtta. Me ei andnud alla ning võitlesime viimse punktini.

Milline oli tänases mängus sinu tugevaim külg?

Ma andsin endast kõik. Loomulikult saame iga kord midagi paremini teha, see ongi mõte, aga ma tegin, mis suutsin. Arvan, et täna oli minu tugevamaiks küljeks rünnak. (Daniel Maciel teenis 20 punkti (+11), realiseerides 38-st tõstest 19 – toim.).

Kuivõrd nautisid Saku suurhallis Eesti publiku ees mängimist?

Loomulikult nautisin. Pealtvaatajate olemasolu mu sooritust eriti ei mõjuta, aga mulle meeldib täismaja ees mängida. See on väga motiveeriv. Palju parem kui vaikuses mängida.

Millised on sinu järgmised eesmärgid?

Mõni aasta tagasi muutsin oma mentaliteeti ning liigun alati samm-sammult. Mulle ei meeldi väga palju ette mõelda. Mu eesmärk on võtta nüüd paar päeva maharahunemiseks, alustada uuesti töötamist ja hoida fookus 8. jaanuari mängul, kui kohtume Tallinna Selveriga meistriliiga raames.

Kuivõrd raske on sinu jaoks taas motivatsiooni leida?

Motivatsioon on kõigis meis olemas ning mul pole probleemi selle leidmisega. Kui sul on eesmärk, ei vaja sa motivatsiooni. Ja mul on eesmärk olemas.