fbpx
Close

Debütant Viiber: ma ei osanud oodata, et Itaalia esiliiga nii heal tasemel on

Robert Viiber hanitamas. | Foto: Patrizia Tettamanti

Eestlasest sidemängija Robert Viiber tegi eile õhtul debüüdi Itaalia esiliigas, kus tema värske tööandja Cantù Pool Libertas pidi Lombardia derbys vastu võtma 1:3 (21:25, 21:25, 25:19, 15:25) kaotuse Brescia klubilt Gruppo Consoli Centrale del Latte.

Cantù eilse mänguga tabelisse punktilisa ei teeninud ja jätkab A2 sarja liigatabelis 12 võistkonna seas 10. positsioonil. Kuigi paljud ennustavad Lombardia klubile kevadeks esiliiga viimast kohta, siis Viiber ega võistkonnakaaslased selliseid ettekuulutusi ei usu ning klubi on seadnud eesmärgiks playoffi jõudmise.

“Ma ei osanud oodata, et A2 liiga nii heal tasemel on. Kuna siin on ainult üks välismaalane lubatud, siis arvasin, et äkki jääb osadel tiimidel kvaliteedist puudu, aga tuleb välja, et ei jää. Ma olen väga positiivselt meelestatud selle liiga kvaliteedi suhtes,” kiidab Viiber Itaalia esiliigat. “Meie enda meeskonna tase on ka väga hea, lihtsalt praegu on selline aeg, kus kolm põhimängijat on vigastatud. Seega saame me ise veel kõvasti kvaliteeti parandada. Pigem tegutsesime ise kehvasti, vastasmeeskond ei mänginud mingit imelist mängu ja ühe punkti oleksime kindlasti pidanud võtma. Eilses mängus oli meie poolel põhimõtteliselt üks ründaja, seega vastastel oli lihtne blokis mängida. Juurde panna on meil veel palju – nagu ma enne mainisin, siis on meil vigastusi ja ma ei ole veel selle meeskonna täit potentsiaali näinud.”

Cantù klubi ei aidanud pühapäeval võidule ka diagonaalründaja Matheus Motzo toodud 30 punkti (+19). Kodumeeskonna Brescia suurim skoorija oli 22 punktiga Fabio Bisi (+15). Viiber näitas oma positsiooni kohta edukaid numbreid, tuues Cantù kasuks 5 punkti. Kaks neist tulid blokis ning kolm rünnakul.

“Ma proovin seda rünnakuelementi ikka ise kasutada, kuna siis peavad blokeerijad ka mind jälgima ja siis on neil palju raskem. Minu pikkuse juures (205 cm – toim.) on see üks hea eelis, mida lühematel sidedel tavaliselt ei ole, seega ma pean seda kasutama,” kommenteerib Itaalia esiliiga hetke pikim sidemängija.

Cantù järgmine mäng toimub juba ülehomme, 30. detsembril. Viiber aga selles mängus kaasa teha ei tohi.

“Siin liigas on selline reegel, et järele mängitud mänge saavad mängida ainult need mängijad, kes sellel ajal olid meeskonnas, kui mäng oleks esialgselt pidanud toimuma. Seega ei saa ma vist kolme mängu isiklikult sellepärast mängida.”

Robert Viiber astub praeguse graafiku kohaselt Cantù eest taas lahingusse 3. jaanuaril. Kõiki A2 liiga mänge peaks tasuta üle kandma ka Itaalia võrkpalliliiga YouTube kanal.

scroll to top