Deja Vu! Lauakohtunike prohmakas võib Juhkami koduklubi kaotuse tühistada

Martti Juhkami (paremal) Tourcoing särgis. | Foto: TLM Volley

Prantsusmaa võrkpalliliigas võib tekkida teist aastat järjest olukord, kus lauakohtunike eksimuse tõttu tühistatakse mängu tulemus.

Martti Juhkami koduklubi Tourcoing alustas laupäeval võõrsil kohtumist valitseva meistri Toursi vastu bravuurikalt, kuid kaotas tasavägise avageimi 23:25 ja lagunes seejärel täielikult. Teise geimi võitis Tours juba 25:16 ja kolmanda 25:14.

Avageimi otsustavatel hetkedel, kaotusseisul 21:22, vilistati aga Tourcoing’ nelja järjestikuse puute tõttu punkt Toursile. Külalisvõistkond võttis seepeale vaide ja tõestas videokordusega, et vahepeal puudutas palli ka Toursi blokk. Nähes eksimust, lasi peakohtunik igati määrustepäraselt punkti uuesti mängida, ometi oli lauakohtunik Toursile juba punkti juurde lisanud (21:23) ega võtnud seda enam maha.

Tourcoing’ mängijad eesotsas Juhkamiga märkasid eksimust ja asusid kohe protesteerima, kuid kohtunikud ütlesid, et kõik on õige, ja lasid mängul jätkuda. Pole kahtlustki, et taoline moment mõjutas mingil määral Tourcoing esitust kahes järgnevas geimis.

Täna esitas Tourcoing kohalikku alaliitu ametliku protesti, kus nõutakse mängu uuesti mängimist. Otsus peaks saabuma sel nädalal.

Analoogne näide on prantslastel olemas eelmisest hooajast, kui Ardo Kreegi koduklubi Pariisi Volley ja Ajaccio mängus tehti viimati nimetatule sarnasel moel liiga. Ajaccio andis pärast 0:3 kaotust sisse protesti ja mäng läkski uuesti mängimisele. Ajacciol õnnestus seejuures uus mäng võita tulemusega 3:0.