Diagonaalide heitlus, üle kahe tunni kestnud lahing – Tartu võitis põnevas kohtumises TalTechi

Tartu Bigbank. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Credit24 Meistriliigas läksid hooaja esimeses telemängus emajõelinnas Tartus vastamisi kohalik klubi Bigbank ja Tallinnast külla sõitnud TalTech. Kohtumise suutis enda kasuks kallutada Tartu tulemusega 3:1 (22:25, 26:24, 27:25, 25:18).

Tänavust hooaega on mõlemad meeskonnad alustanud Balti liigas võidukalt. Tartu alistas kahe nädala eest Tallinna Selveri 3:1 ja TalTech nädal tagasi Riia Tehnikaülikool/Jurmala 3:0.

Avageimi esimesed punktid jagati võrdselt, kuid siis said külalised mitu punkti järjest ja esimesele tehnilisele vaheajale mindi TalTechi 8:5 eduseisus. Edasi käis mäng mõlema meeskonna poolel üles-alla, kuid pealinnaklubi säilitas mõne punktilise juhtimise. Tartu ronis vaikselt järgi ja geimi lõpp läks pingeliseks. Lõpuks haaras pikema õlekõrre Taltech ja võitis geimi 25:22.

Teine minimatš algas sarnaselt esimesele tasavägiselt ja esimesel pausile mindi tartlaste 8:6 juhtimisel. TalTechi diagonaalründaja Matej Šmidl lõi suurepärast servi ja suuresti tänu temale läks külalismeeskond ise punktiga (16:15) peale. Taas jagati punkte võrdselt ja kumbki võistkond suurt vahet sisse kasvatada ei suutnud. Seisul 20:20 läks servima Kevin Saar ja tallinlased võtsid kaks punkti järjest. Tartu mängis vahe tasa ja Šmildi kaks eksimust rünnakul andsid geimi väljakuperemeestele 26:24. Olgu öeldud, et Tšehhist pärit mängumehe viimane rünnak tundus olevat sees, mis andnuks Taltechile võimaluse geimi võita, kuid peakohtunik Siim Orgvee vilistas palli out´i.Seis viigis 1:1.

Kui esimest kahte vaatust alustasid Tartu poolel Kevin Soo ja Mart Naaber, siis selles geimis jooksis Naaberi asemel platsile Alex Saaremaa, kes geimi keskosas siiski välja vahetati. Taas käidi geimi alguses ühte jalga, kuid esimesele tehnilisele vaheajale mindi Taltechi 8:6 juhtimisel. Külalised suurendasid edu ja Tartu peatreener Alar Rikberg võttis välja Ronald Järve, kelle asemel sekkus Aleksander Eerma. Tartu hakkas taas järele ronima ja jõudis ka 15:15 viigini. TalTec läks taas mitme punktiga juhtima, kuid geimpall oli kasutada Tartul. Tarmur Viidalepp võttis üksi kahel korral blokiga kinni Šmidli ja ülipõnev geim Tartule 27:25.

Kolm ei saa ilma neljandata ehk ka neljanda vaatuse algus oli tasavägine, kuid teiseks tehniliseks vaheajaks oli Tartu edu neli punkti – 16:12. TalTech enam suurt vastupanu osutada ei suutnud ja Bigbank võttis kodupubliku rõõmuks 3:1 võidu ja sai tabelisse juurde kolm punkti.

Võitjate poolel tõi enim punkte Valentin Kordas (24 punkti, +14), Martti Juhkami lisas 17 punkti (+9). Seni kindel põhikoosseisu mängija Albert Hurdale anti puhkust ja tema kaasa ei teinud. Tartu vastuvõtt oli 49%, rünnak 43%, lisa tuli 14 bloki (5 Viidalepp, 4 Kordas) ja kahe ässa näol.

TalTechil tegid mängu kaks meest – Matej Šmidl tõi üleplatsimehena 29 punkti (+8) ja Kevin Saar 20 punkti (+10). Keegi teine kahekohalise punktisummani ei küündinud. Külalised said serve vastu 60-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 39-protsendiliselt. Lisaks teeniti kuus punkti nii bloki kui ka serviga.

Tartu peab järgmise Credit24 Meistriliiga kohtumise 30. oktoobril, kui külla sõidetakse Jelgavale. TalTech peab järgmise mängu samuti võõrsil, kui 27. oktoobril kohtutakse Pärnuga.