fbpx
Close

Dmitri Korotkov: minu ja Tanila samm on sada protsenti Tiisaare ja Nõlvaku saavutus

Dmitri Korotkov Hiina MK-etapil rünnakul. | Foto: FIVB

Äsja oma esimese välishooaja seljataha jätnud Dmitri Korotkov naudib sel suvel iga hetke, sest saab end proovile panna maailma rannavolletippude seas.

“Idee rannavõrkpalli tõsisemalt proovida on alati olemas olnud,” tunnistab Korotkov, kes moodustas koos Mihkel Tanilaga tänavu teise professionaalse Eesti volleduo. “Varasematel suvedel ei tulnud see kõne alla, kuna mängisin TTÜ-ga üliõpilaste MM-i, pääsesin B-koondisse jne. Ent Eestis olen igal suvel rannahooaega oodanud ja kohalikel etappidel mänginud.”

Korotkov tunnistab, et meie esipaari Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare toeta poleks plaan tõeks saanud.

“Mardi ja Kustita oleks ka tänavune suvi piirdunud Eesti ja Läti etappidega. See, et me nüüd mööda maailma sõidame ja hindamatuid kogemusi saame, on sada protsenti Mardi ja Kusti saavutus. Nemad pakkusid selle projekti välja ja tegid kogu eeltöö meie eest ära,” ütleb Korotkov.

Lisaks sellele, et Nõlvak ja Tiisaar üritavad Eestis rannavõrkpalli alana arendada, otsustati uus duo enda tiiva alla võtta ka seetõttu, et Eesti vollekoondis asub olümpiapiletit püüdma. Kvalifikatsiooniturniiril osalemiseks on vaja kahte paari.

“Minu peamiseks eesmärgiks on võimalikult palju õppida. Sooviksin kindlasti jõuda Eesti ja Läti etappidel poodiumile ning aidata Mardil ja Kustil pääseda Continental Cupil ehk OM-kvalifikatsiooniturniiril järgmisse ringi. MK-etappidel on peamine eesmärk saada kogemusi ja õppida, aga koguda ka punkte. Iga võit on suurepärane.”

Nõlvak ja Tiisaar kannavad Korotkovi ja Tanila kulude eest hoolt juuli lõpuni, mil värske duo peab otsustama, kas jätkab rannavõrkpallis tippu pürgimist või naaseb saali.

“Projekti mõte on see, et saame rannavõrkpalli maitse suhu. Sellele vastavalt tegutseme edasi. Hetkel saan öelda nii palju, et järgmisel suvel sooviksin igal juhul jätkata, isegi kui peaksin vahepeal mängima veel ühe hooaja saalis. Täna on meie tasemevahe võrreldes Kusti ja Mardiga nähtav. Nemad on olnud rannavolle karussellis neli aastat, meie neli nädalat,” selgitas Korotkov.

Elu esimesel MK-etapil Türgis, kus Korotkov moodustas paari Tiiisaarega, õnnestus Narvast pärit võrkpalluril kohe võit kirja saada. Eelmise nädala kõrgetasemelisel Hiina MK-etapil piirduti Tanilaga kvalifikatsiooni avaringis.

“Mihkli tugevaim külg on kindlasti serv. Samas ei saa alahinnata ka tema mängulugemise oskust blokis. Me pole veel piisavalt palju kokku mänginud ning alles otsime omavahelist klappi. Vajame lihtsalt aega, et kaugemale jõuda. Miski pole võimatu,” lisas 20-aastane Korotkov lõpetuseks.

scroll to top