fbpx
Close

Doha MK-etapi kokkuvõte | Venelased ja norralased varjus, 20 000 eurot üllatajatele, MK-hooaeg jätkub mullis

Indrej Perusic ja David Schweiner hetk pärast kullamängu võitu. | Foto: FIVB

Hooaja esimese World Touri kalendrisse kuuluva MK-etapi Dohas võitis Tšehhi duo Indrej Perusic – David Schweiner, kes näitas pikast mängupausist hoolimata stabiilselt kõrgel tasemel mängu ja läbis turniiri ainsagi kaotuseta.

Finaalis said 26-aastased tšehhid, kes omasid turniiril alles 14. asetust, jagu brasiillastest Evandro Goncalvesist ja Gustavo Carvalhaesist ehk Gutost tulemusega 2:0 (21:16, 21:19). Muide, Evandro ja Guto mängisid esmakordselt sellise tasemega etapil koos, sest maailma tippu kuuluva Evandro paariline Bruno jäi koroonaviirusesse nakatumise tõttu kodumaale.

“Me ei oodanud sellist tulemust ning ei suuda siiani oma emotsioone ja tundeid kirjeldada,” ütles esmakordselt nii tugeval turniiril triumfeerinud Schweiner. “Ma olen tõeliselt õnnelik meie esituste üle kogu turniiri vältel, sest me suutsime lõpuks ometi mängida suurte tõusude ja mõõnadeta. Meil polnudki tõsiseid mõõne, kui finaali teise geimi rünnakute lahendamine kõrvale jätta. Selle üle olen ma kõige õnnelikum.”

Valitsevad maailmameistrid, Rivo Vesiku hoolealused Oleg Stojanovski ja Vjatšeslav Krassilnikov jõudsid veerandfinaali, kus kaotasid hilisematele kolmanda koha omanikele, ameeriklastele Jacob Gibbile ja Taylor Crabbile 0:2 (22:24, 15:21). Nagu Vesik on Eesti meedias juba öelnud, pole kaitsemängija Krassilnikovi suhtumine olnud tänavu oodatul tasemel, mistõttu kannatab vorm ja ühtlasi kogu paari esitus.

Pronksimatšis alistasid Gibb ja Crabb teise USA duo Nicholas Lucena ja Philip Dalhausseri 2:0 (21:9, 23:21). “See on suur tulemus meie jaoks! Meil käib kahe teise USA paariga väga tihe rebimine ja Nick ja Phil on üks neist paaridest. Seega, meie teine medal saabus väga magusa võiduga,” sõnas Crabb pärast turniiri.

Maailma esipaar oli neljatärnisel etapil esindatud poolikuna, sest Anders Mol jäi vigastusega turniirilt kõrvale. Christian Sorum võttis seega paariliseks teise norralase, maailma edetabelis kolmandas sajas (!) paikneva Svein Solhaugi. Sorum ja Solhaug pääsesid alagrupist kolmandana edasi, kuid sattusid seejärel kohe kokku Stojanovksi ja Krassilnikoviga, kellele kaotati kindlalt 0:2 (11:21, 11:21).

Naiste turniiri domineerisid Ameerika kontinentide sportlased, sest mujalt kedagi medalimängudele ei lastud. Ka üllatusi oli turniiril oluliselt vähem, sest finaali jõudsid maailma edetabeli kaks tugevamat paari. Ameeriklannad April Ross ja Alexandra Klineman alistasid kullamängus 2:0 (22:20, 21:18) Kanada tuo Sarah PavanMelissa Humana-Paredes.

Pronksimängus haarasid brasiillannad Agatha Bednarczuk ja Eduarda Santos Lisboa ehk Duda avageimis ameeriklannade Kelley Kolinske ja Emily Stockmani vastu kiire 5:0 ning tagasi enam ei vaadanud, teenides kokkuvõttes 2:0 (21:13, 21:14) võidu.

Nii meeste kui ka naiste turniiri võitja teenis Katari turniirilt 20 000 eurot. MK-sarja korraldajad võtsid Doha turniiri ajal vastu otsuse, et hooaeg jätkub 16. aprillist kuni 2. maini Mehhikos kolme järjestikuse neljatärnise etapiga, mis viiakse läbi n-ö mullis.

Meeste turniiri esikolmik. | Foto: FIVB
Naiste turniiri poodium. | Foto: FIVB
scroll to top