fbpx
Close

Doncic ja Dragic edastasid õnnesoovid – kas Sloveenia võrkpallurid kordavad korvpallurite saavutust?

Luka Doncic ja Goran Dragic tüürisid sloveenid kaks aastat tagasi Euroopa meistriks korvpallis. Kas sama teevad nüüd ka võrkpallurid? | Foto: AFP/Scanpix

Sloveenia korvpallimeeskond šokeeris 2017. aasta sügisel Vana Maailma spordirahvast, kui võitis Istanbulis toimunud EM-finaalturniiril oma esimese tiitlivõistluste medali, ja kohe kuldse. 24 kuud hiljem on sarnase saavutuse lävel Sloveenia võrkpallurid, kes alistasid EM-i poolfinaalis eile valitseva maailmameistri Poola 3:1.

Kahe miljoni elanikuga Sloveeniat peetakse pallimängudes maailma tugevaimaks väikeriigiks juba pikemat aega, ent nende viimaste aastate tulemused on olnud sellegipoolest suureks üllatuseks kõigile, ka neile endile.

Sloveenia võrk- ja korvpallurid on võitnud medali n-ö kolmel korral järjest. 2015. aastal teenis nende võrkpallimeeskond EM-il Prantsusmaa järel hõbeda, 2017. aastal võitis korvpallimeeskond kulla ja nüüd on võrkpallurid taas finaalis.

“Pole vahet, kes on teisel pool võrku,” sõnas sloveenide liider Tine Urnat pärast eilset võitu Poola üle. “Ütlesime endile, et jätame oma südame väljakule. Ja seda me tegimegi. Meil oli uskumatu soov mäng võita ning tänu taolisele atmosfäärile (meeskond mängis Ljubljanas 11 000-pealise kodupubliku ees – toim.) saime aru, et see ongi võimalik. Tõestasime, et meie tase on Poola võitmiseks piisavalt hea.”

Väikeriigile omaselt jälgisid Sloveenia eilset triumfi suure huviga ka teiste alade tipud. Nii kuulusid sotsiaalmeedias õnnitlejate sekka Sloveenia korvpallikoondise EM-kullani tüürinud tagamängijadki, NBA tähed Goran Dragic ja Luka Doncic.

Sloveenia finaalivastane selgub täna õhtul, kui teises poolfinaalis lähevad vastamisi Prantsusmaa ja Serbia. Seega pole välistatud, et sloveenidel avaneb pühapäeval Pariisis võimalus prantslastelt nelja aasta taguse kaotuse eest revanš võtta.

Loe ka: Kolmas ime sündiski: Sloveenia alistas EM-i poolfinaalis Poola!

scroll to top