Edasipääsust kinni hoidev Läti kaotas Prantsusmaale

Prantsusmaa temporündaja Barthelemy Chinenyeze rünnakul. | Foto: CEV

Tallinnas toimuva EM-i alagrupiturniiri eelviimase päeva lõpetas Läti ja Prantsusmaa duell. Olümpiavõitjad end üllatada ei lasknud ning naasid hotellituppa kindla 3:0 (25:18, 25:14, 25:17) võiduga. Alagrupis võidu kõrvale 4 kaotust kogunud Lätil terendab võimalus mängida ka kaheksandikfinaali.

Avo Keel usaldas kohtumiseks Prantsusmaaga esialgu väljakule järgmised mängumehed: temporündajad Toms Švans ja Gustavs Freimanis, nurgaründajad Kristaps Šmits ja Edvards Buivids, diagonaalründaja Kristers Dardzans, sidemängija Deniss Petrovs ja libero Ingars Ivanovs. Taas kord jäi eemale teisipäevase Saksamaaga mängu eel treenerile põlvevalu kurtnud Hermans Egleskalns.

Edasipääsu kindlustanuna ei tulnud Prantsusmaa siiski mütsiga lööma ning alustas oma tavapärases koosseisus. Ainsa erandina mängis Trevor Clevenot’ asemel Yacine Louati. Kolmandas geimis anti mänguaega ka Theo Faurele, Mousse Gueyele ja Francois Rebeyrolile, kes ainsatena Tallinnasse sõitnud meestest ei saa olümpiavõitja-tiitliga uhkustada.

Esimene geim kuulus prantslastele 25:18. Gallia kuked ründasid avageimis märkimisväärse 86-protsendilise efektiivsusega. Üllatuslikult olid lätlased paremad sulustamises, kogudes 2 blokipunkti. Prantsusmaal ei õnnestunud esimeses geimis blokiarvet avada.

Teisis geimis lustisid värsked olümpiavõitjad taas mõnuga – seisuks 25:14. Kolmanda vaatuse kaotasid lõunanaabrid 17:25. Kõigest tund ja 10 minutit kestnud kohtumise lõpuvile järel võis nädala jooksul juba neljandat korda suurhalli kõlaritest kaikuda lauluviis „Allez Les Bleus!“.

Prantslaste parimana tõi Earvin N’Gapeth 11 punkti (+6, 67%). Temporündaja Nicolas Le Goff lisas 10 punkti, tegutsedes rünnakul 100-protsendilise efektiivsusega (8st tõstest 8). Läti resultatiivseim oli Kristaps Šmits, kelle arvele kogunes 9 silma (+5, 53%).

Olümpiavõitjad realiseerisid rünnakuid 73-protsendiliselt, Lätil oli vastav number 41%. Prantsusmaa vastuvõtuprotsent oli 65, Lätil kõigest 25. Mõlemad koondised teenisid 4 blokipunkti.

Olgugi et Läti võttis vastu kuiva 0:3 kaotuse, lasid kohale tulnud fännid laulu lahti, sest suure tõenäosusega osalevad Avo Keele hoolealused kaheksandikfinaalis. Selle ära hoidmiseks peaks neljapäeval Slovakkia alistama Saksamaa ja/või Eesti Prantsusmaa.