fbpx
Close

Eddie Rivera: me ei usu siiani, et oleme väga hea meeskond

Eddie Rivera pärast laupäevast võitu Riia Tehnikaülikooli üle. | Foto: Karl Rinaldo

Saaremaa Võrkpalliklubi uusim liige, nurgaründaja Eddie Rivera on nelja nädala jooksul nähtuga rahul ja ootab huviga hooaja tähtsamaid mänge.

Septembris toimunud MM-finaalturniiril Puerto Rico põhikoosseisu kuulunud Riveral läks veidi aega, enne kui ta oma mängusoone uues meeskonnas leidis.

“MM-ile eelnenud aeg oli kõige väsitavam. Samal ajal, kui me valmistusisime koondisega MM-iks, mängisin ma Lõuna-Ameerikas ka oma koduklubi eest. Pärast MM-i ootasid mind veel pikad reisid kodumandrile ja tagasi Euroopasse, mistõttu Saaremaale jõudes olin üpris väsinud. Pealegi pean veel harjuma Euroopa ja siinse võrkpalliga,” ütles Rivera Võrkpall24.ee’le.

Saaremaa laupäevases 3:0 võidumängus Credit24 Meistriliiga liidri Riia Tehnikaülikooli üle näitas Rivera juba oma tõelist palet, kogudes sarnaselt Siim Põlluäärele meeskonna parimana 12 punkti. 26-aastane nurgamees hiilgas stabiilse vastuvõtu ning kiirusele ja osavusele rajatud rünnakutega. Rivera kummutas selle esitusega ühtlasi kahtlused, kas ta ikka on parem kui saarlaste Eesti nurgameeste kolmik Rauno Tamme, Helar Jalg ja Mart Toom.

“Minu mängus pole ühtegi perfektset elementi, kuid oskan paljusid asju hästi. Ma arvan, et mu mäng on kaitses ja rünnakul hästi balansseeritud. Olen hästi energiline tüüp, kes on harjunud väljakul karjuma,” muigab Rivera. “Minu jaoks ongi siin Saaremaal see natuke harjumatu, et teised mängijad pole nii emotsionaalsed. Viis aastat USA-s ülikooli eest mängides oli terve väljak emotsionaalseid tüüpe täis.”

Saaremaa hooaja algus pole olnud mulluse debüüthooajaga võrreldav, sest enne Riia alistamist oli võidetud vaid tabeli kaht viimast ehk TalTechi ja Limbažit.

“Hea, et me nüüd Riiat võitsime, sest see andis meile enesekindlust juurde. Me ei usu siiani, et me oleme väga hea meeskond. Eneseusul on võrkpallis aga väga tähtis roll,” teab Rivera. Ta lisab, et mullused tiitlivõidud ei maksa tänavu midagi. “See on uus meeskond ja uus hooaeg. Peame ühiseks jõuks kokku kasvama, siis on võimalik taas midagi ilusat korda saata.”

Ja lõpetuseks, millise mulje kaasmaalase, kolledžikaaslase ja nimekaimu Omar Rivera kaudu Saaremaale sattunud mehele uus elu- ja mängupaik on jätnud?

“Väga-väga hea! Olin üllatunud, kui nägin, et kõik eestlastest mängijad oskavad nii heal tasemel inglise keelt rääkida. Mulle sobib ka peatreener Urmas Tali, kellel on mängijatele väga täpsed nõudmised,” vastab Rivera.

Eddie Rivera korvab väikese kasvu (187 cm) osavuse ja kiirusega. | Foto: Saaremaa VK
scroll to top